Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poetycki Orfeusz trafił do Przemysława Dakowicza

Przemysław Dakowicz został laureatem ogólnopolskiej Nagrody Poetyckiej Orfeusz im. Gałczyńskiego za najlepszy tomik wierszy wydany w ubiegłym roku.

Jury najwyżej oceniło tomik Przemysława Dakowicza pt. „Teoria wiersza polskiego”. Orfeusz Mazurski trafił natomiast do Marioli Kruszewskiej za „Wczoraj czyli dziś”. W Leśniczówce Pranie odbyła się uroczysta gala inaugurująca sezon artystyczny.

Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu, fot. Sławomir Ostrowski

Po uroczystej gali można było zobaczyć monodram Bal u Salomona według K.I. Gałczyńskiego w wykonaniu Andrzeja Pieczyńskiego.

Lato w Praniu, jak co roku będzie bogate w wydarzenia. W planach jest m.in. kontynuacja cyklu Muzyka u Gałczyńskiego, spotkanie z córką poety Kirą Gałczyńską i koncert piosenek Jerzego Satanowskiego w wykonaniu Stanisławy Celińskiej czy Mirosława Czyżykiewicza. W tym roku w Praniu zaśpiewa też Stanisław Soyka. (mzbr/bsc)

Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu

Więcej w Pranie, Gałczyński
Pranie stworzył Gałczyński

Jaki wpływ na twórczość i życie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego wywarło niezwykłe miejsce na Mazurach, leśniczówka Pranie? Po raz pierwszy pisarz i poeta przybył tu w lipcu...

Zamknij
RadioOlsztynTV