Leśnicy pytają mieszkańców, co zmienić w lasach

Nadleśnictwo Elbląg przygotowuje nowy Plan Urządzenia Lasu na lata 2027–2036. Zanim rozpoczną się prace nad dokumentem, leśnicy chcą poznać opinie mieszkańców.
Jak powiedział Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg, odbyło się już pierwsze spotkanie konsultacyjne. W tym celu powołano Lokalny Zespół Współpracy, który ma wspierać proces tworzenia planu.
Podczas spotkania omówiono m.in. obecne działania nadleśnictwa oraz znaczenie wybranych obszarów dla lokalnej społeczności – głównie Wysoczyzny Elbląskiej i rejonu jeziora Druzno.
Kolejne konsultacje zaplanowano na 15 maja w Krynicy Morskiej i będą dotyczyć Mierzei Wiślanej oraz Żuław. Leśnicy zapowiadają dalsze spotkania z mieszkańcami.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski
























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

