Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leśne wyprawy z aplikacją „Czas w las”. Na turystów czekają tysiące atrakcji

Aplikacja Czas w las

Czas w las – takim hasłem Lasy Państwowe zapraszają do odwiedzania lasów w całym kraju i szukania tam najciekawszych i najpiękniejszych miejsc.

Aby to ułatwić powstał portal czaswlas.pl

Ten leśny przewodnik turystyczny przedstawia informacje o około 17 tysiącach obiektów, nie tylko tych do wypoczynku, ale też miejscach historycznych czy kulturowych. Są tam propozycje tras dla piechurów, rowerzystów czy dla jeźdźców konnych. Wybrane w wyszukiwarce miejsce jest opatrzone informacją i zdjęciami, można też wyznaczyć do niego trasę.

Mnóstwo atrakcji można odkryć na terenie Nadleśnictwa Elbląg, które przygotowało także wszystko co konieczne do bezpiecznego pozostawienia samochodu czy miłego biwakowania.

Mamy tu leśne parkingi, do których prowadzą szlaki turystyczne czy piękne punkty widokowe

– zachęca rzecznik Jan Piotrowski.

Warto pamiętać, że Nadleśnictwo Elbląg to także lasy na Mierzei Wiślanej z wieloma atrakcjami morskimi. Co ważne, portal „Czas w las” jest dostępny nie tylko na komputerach, ale także na telefonach komórkowych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. pixabay

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, turystyka, wycieczka, Lasy Państwowe
Rowerem po Warmii – Brąswałd

"To najbardziej warmińska miejscowość gminy Dywity" - tak o Brąswałdzie, do którego wybraliśmy się podczas jednej z wycieczek Rowerem po Warmii" mówi lokalny przewodnik i mieszkaniec...

Zamknij
RadioOlsztynTV