Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leonard Krasulski: Trzeba zaczekać na interpretację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

Poseł Leonard Krasulski

– Sprawa nie jest zakończona mimo ogłoszenia uzasadnienia – tak o rozstrzygnięciu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Leonard Krasulski.

Gość Krzysztofa Kaszubskiego uważa, że trzeba zaczekać na interpretację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Sprawa jest przecież otwarta. To nie jest tak, że zamyka się możliwość aborcji wszędzie, zawsze i w każdej chwili. Bierze się pod uwagę zagrożenie życia matki, to jest wnioskowa rzecz. Może zróbmy tak – trzeba poczekać na wykładnię, żeby język prawniczy przemielić przez maszynkę i zinterpretować to, co będzie powiedziane – przepraszam prawników – „ludzkim głosem”.

Zdaniem poseł Leonarda Krasulskiego opozycja w „sposób fałszywszy przedstawia stan rzeczy”. Poseł zaznaczył, że klub PiS po przeanalizowaniu sytuacji prawnej przedstawi swoje stanowisko w tej sprawie.

– Ufam w to, że to zostanie zakończone w terminie – tak o przerwaniu prac na budowie przekopu przez Mierzeję Wiślaną mówił Krasulski. Prezes PiS w okręgu elbląskim dodał, że przy tworzeniu harmonogramu prac wzięto pod uwagę pogorszenie się warunków pogodowych.

Jest czasowa rezerwa. Trzeba wiedzieć, że przeciwników przekopu nie ubyło – wręcz przeciwnie, zaczęli podchodzić do tego bardzo poważnie. Również poza granicami Polski.  Jestem przekonany, że realizacja tego zadania zostanie zakończona.

Termin zakończenia prac przy budowie przekopu przez Mierzeję Wiślaną przewidziano na rok 2022. Obecnie prace zbliżają się do półmetka, ich postęp przekracza 40 procent.

 

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Leonardem Krasulskim

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, PiS, Trybunał Konstytucyjny, Leonard Krasulski
Posłowie o zmianach w obostrzeniach. „Musimy uzbroić się w cierpliwość” vs „Gospodarkę można było odmrozić już dawno”

Odmrażanie handlu mogło nastąpić wcześniej - mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Cichoń. Musimy być ostrożni - odpowiadał poseł Prawa i Sprawiedliwości...

Zamknij
RadioOlsztynTV