Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekkoatletyczny dream team będzie reprezentował AZS UWM Olsztyn

Fot. P. Świniarski

Lekkoatletyczny dream team – tak można śmiało określić sekcję AZS-u UWM Olsztyn. Dziś kontrakty do igrzysk olimpijskich w Paryżu (czyli do 2024 roku) podpisał m.in. mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 metrów Karol Zalewski.

Karol Zalewski przyznał, że decyzja była oczywista.

Na papierze wracam do Olsztyna, bo w Olsztynie mieszkam prawie od zawsze odkąd wyprowadziłem się z miejscowości, w której się urodziłem, czyli z Reszla. Jestem tu już 13 lat. Wiąże przyszłość z miastem i klubem. Kolejne 2 lata będę na pewno zawodnikiem AZS UWM Olsztyn.

Kolejnym lekkoatletą, który podpisał umowę z AZS-em UWM Olsztyn, jest nadzieja polskiej bieżni Kacper Lewalski, który do Olsztyna przeniósł się z elbląskiego Truso.

Czy długo się zastanawiałem? Trochę to trwało, bo to są dla mnie teraz bardzo ważne decyzje, bo w tym roku piszę maturę. To ciężkie decyzje, bo muszę wiedzieć, co dalej w życiu chcę robić.

Kontrakt przedłużyli: Aleksandra Lisowska oraz świeżo upieczony Halowy Mistrz Polski, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy w pchnięciu kulą – Konrad Bukowiecki.

Ja się cieszę, że po raz kolejny podpisaliśmy przedłużenie umowy na reprezentowanie klubu. Ja od 2017 jestem związany z AZS UWM Olsztyn. Olsztyn to miasto, w którym się urodziłem. Wychowywałem się w Szczytnie, ale do Olsztyna przeprowadziłem się kilka lat temu. Tutaj mieszkam, tutaj trenuję. Ten klub reprezentuję i nie wyobrażam sobie innej sytuacji.

Specjalizująca się w maratonach Aleksandra Lisowska, która w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio była 35, wciąż będzie zawodniczką klubu z Kortowa.

Można powiedzieć, że przez dwa lata będę mogła trenować w spokoju, skupić się tylko na treningach i nie muszę się martwić o inne rzeczy – jak chociażby to, żeby się dobrze przygotować do igrzysk w Paryżu. Uważam, że z roku na rok jestem coraz lepszą zawodniczką, co pokazał to ten rok i poprzedni, więc mam nadzieję, że już w lutym uda mi się pobiec i osiągnąć minimum na igrzyska w Paryżu.

Sekcja AZS-u UWM Olsztyn od wielu lat należy do czołówki nie tylko w kraju, ale i na świecie.

Fot. P. Świniarski

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w AZS UWM Olsztyn, lekkoatletyka, sportowcy, umowy
Mariusz Gębski brązowym medalistą mistrzostw Europy w Portugalii

Mariusz Gębski z Lidzbarka Warmińskiego brązowym medalistą mistrzostw Europy w Portugalii. Polska Kadra Narodowa Masters z Mariuszem Gębskim zdobyła brązowy medal w sztafecie mieszanej 4 x200...

Zamknij
RadioOlsztynTV