DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Lekkoatletka z Dywit wicemistrzynią Europy Juniorów Młodszych!

Srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych wywalczyła lekkoatletka z Dywit. Alicja Potasznik wystartowała w tak zwanej „sztafecie szwedzkiej”.

Konkurencja polega na tym, że cztery zawodniczki w drużynie biegną kolejno 100, 200, 300 i 400 metrów . Zawodniczka z Warmii i Mazur wystartowała na dystansie 200 metrów. Jej drużyna poprawiła nieoficjalny rekord Polski w sztafecie szwedzkiej i zajęły drugie miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych.

Medalistki z Polski, pierwsza z lewej Alicja Potasznik. Fot. UG Dywity

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych odbyły się po raz pierwszy w historii. Reprezentantki Polski znakomicie spisały się w eliminacjach wygrywając swoją serię, co dało awans do biegu finałowego. Drużyna w składzie Klaudia Adamek, Alicja Potasznik, Martyna Kotwiła, Karolina Łozowska zdobyła srebrne medale, a do złota zabrakło im 0,09 sekundy.

To bez wątpienia największy sukces w historii klubu! – cieszy się Szymon Niestatek, klubowy trener medalistki, który był obecny w Tibilisi – Alicja pobiegła w finale na swoim bardzo dobrym poziomie.

Przed Alicją Potasznik teraz start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się na początku sierpnia we Wrocławiu. Zawodniczka z Dywit wystartuje tam w biegu na 100 i 200 metrów.