JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Lekkoatleci podsumowali (udany) 2019 rok

20 złotych, 21 srebrnych i 15 brązowych medali zdobyli w minionym roku zawodnicy Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki.

To było kolejne udane dwanaście miesięcy – podkreśla Roman Koziński – prezes związku.

Lekkoatletyka od wielu lat należy do czołowych dyscyplin w naszym województwie. W tym roku zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji sportu młodzieżowego, za taekwondo, które tradycyjnie zajmuje pierwsze miejsce. Jednak my do tej pory mieliśmy 4-5 miejsce. Zawsze by się chciało mieć osiągnięć jak najwięcej. Naszą regionalną, krajową, światową gwiazdą jest oczywiście Konrad Bukowiecki.

Z sezonu jest zadowolony Konrad Bukowiecki.

Podsumowując cały sezon jest on jak najbardziej na plus. Zrobiłem swoje. Wygrałem Mistrzostwa Europy do lat 23, wygrałem Uniwersjadę, poprawiłem rekord Europy do lat 23. Na powietrzu przepchnąłem tą magiczną granicę 22 metrów. No i jestem finalistą mistrzostw świata.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w lekkoatletyka, Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki szóstym kulomiotem świata

Tegoroczny konkurs podczas mistrzostw świata z pewnością przejdzie do historii. Podczas rywalizacji pobito wiele rekordów, a najlepsi zbliżyli się do odległości 23 metrów. W starciu tytanów w katarskiej...