Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekarz z Biskupca z negatywnym wynikiem na COVID-19. Badania nie potwierdziły też zakażenia u 4 innych osób

Szpital w Biskupcu, zdjęcie udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Szpital powiatowy w Biskupcu może wrócić do normalnej pracy po tym, jak ponowne badanie lekarza z tej placówki w kierunku koronawirusa okazały się ujemne.

Trzy dni temu biskupiecki szpital wstrzymał przyjęcia planowe i wprowadził obostrzenia, a cały personel poddano badaniom, po tym jak zakażenie koronawirusem potwierdzono u lekarza z oddziału chirurgii ogólnej z chirurgią dziecięcą.

Badanie krwi na obecność SARS-COV-2 zlecono firmie zewnętrznej. Powtórzył je sanepid. W tym przypadku wynik wyszedł negatywny. Jak podała w komunikacie dyrektor biskupieckiego szpitala Marta Maciejewska, szpital wznawia przyjęcia planowe. Funkcjonowanie rozpoczyna też pododdział chirurgii dziecięcej, bez zmian pracują wszystkie poradnie specjalistyczne.

Powtórne badania nie potwierdziły także zakażenia u pacjenta i trzech osób personelu medycznego w Szpitalu Miejskim w Olsztynie. Warmińsko-mazurski sanepid potwierdził natomiast, że chora jest pielęgniarka z olsztyńskiej placówki. Kobieta zaraziła się na przyjęciu weselnym w województwie podlaskim.

Wiadomo na razie, że ograniczenia w pracy oddziału ortopedii szpitala pozostają, a o pracy innych oddziałów decyzje podejmie dyrekcja szpitala.

 

Autor: B. Gajlewska / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, szpital, pilne
Chwile grozy w szpitalu powiatowym w Bartoszycach. Zgłoszono pożar instalacji elektrycznej

Prawie 70 osób ewakuowano ze Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach po tym, jak strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze instalacji elektrycznej. Do zdarzenia doszło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV