Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Laureaci konkursów muzycznych rozpoczęli OLA

Fot. Łukasz Węglewski

Młodzi laureaci międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów muzycznych wystąpili w Bazylice Kontkatedralnej św. Jakuba podczas inauguracji Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Zaprezentował się Chór dziewczęcy „Cantabile” pod dyrekcją Agaty Wilińskiej, Trio Fortepianowe „TRE” pod kierunkiem Magdaleny Niedźwiedź, Zespół gitarowy „AMULETTO DUO” pod kierunkiem Elżbiety Pliszki oraz na organach Piotr Łosiak.

Chór „Cantabile”, to jeden z najbardziej utytułowanych chórów dziewczęcych w Polsce. W zeszłym roku był uznany za najlepszy chór w kraju podczas prestiżowego Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat” (GRAND PRIX i Rubinowa Lutnia oraz nagroda dla najlepszego dyrygenta).

Trio Fortepianowe TRE to laureaci GRAND PRIX – X International Chamber Music Festival „Play Together”- Wilno 2012.

W programie można było usłyszeć utwory od romantyzmu po niezwykle ciekawe kompozycje współczesne – Tobina Stokes’ a, Ericka Whitecker’ a, Andrew Yorka, Hansa Zimmera i Krzesimira Dębskiego. Koncert zorganizował Miejski Ośrodek Kultury, Olsztyńskie Towarzystwo Muzyczne oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Olsztynie. (wchr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w OLA, chór
Festiwal Chórów w Barczewie w audycji Skazani na sukces – niedziela, po godz. 17.05. Zaprasza Andrzej Pawlik

W dniach 29-31 maja w Barczewie odbył się XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego. W tych dniach Barczewo stało się muzyczną stolicą naszego regionu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV