Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lato z pupilem


Jesteśmy w trakcie akcji Radia Olsztyn „Lato z pupilem”. W miniony piątek odbyła się pierwsza zbiórka.

Udało nam się zgromadzić kilkaset kilogramów karmy dla zwierząt, którą przekażemy podopiecznym Schroniska dla Zwierząt w Elblągu. Przed nami kolejna zbiórka, która odbędzie się 7 sierpnia pod hipermarketem Auchan w Olsztynie od godziny 9 do 17.

Tymczasem zrelacjonujemy Wam to, co działo się w miniony piątek. Zachęcamy do wysłuchania programu.

Posłuchaj audycja Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

 

ADOPCIAKI:

Prezentujemy dziesięć psów. Mamy nadzieje, że do nich także uśmiechnie się los i znajdą kochających przyjaciół:

Elmira

Elmira

Elmira po raz pierwszy trafiła do schroniska w grudniu 2010 roku jako mniej więcej 2-letnia suczka. Długo czekała na adopcję – aż do stycznia 2014 roku, ale niedługo cieszyła się życiem „na wolności” – 13.08.2015 została oddana z powrotem do schroniska. Pracownikom schroniska powiedziano, że suczka źle wywiązuje się ze swojego zadania, tj. pilnowania posesji, ponieważ nie szczeka. Jej opiekun zdecydował więc, że wymieni Elmirę na „inny model”… Elmira to średniej wielkości sunia, jest piękna i wyjątkowa. Co więcej, jest niesamowicie wesołym i radosnym psiakiem. Nie wykazuje agresji w stosunku do obcych osób oraz dzieci. Toleruje koty. Elmira to psiak, który jest ustabilizowany i spokojny. Nie skacze, nie podgryza. Przed wyjściem z boksu grzecznie czeka na założenie obroży. Na spacerach jest bardzo posłuszna. Ładnie chodzi na smyczy, a spuszczona z niej trzyma się opiekuna i reszty psiaków.

Pepsi

Pepsi

Pepsi trafiła do schroniska 12.11.2016 w wyniku interwencji. To suczka w średnim wieku, która była bardzo zaniedbana, gdy znalazła się w schronisku. Pepsi to bardzo milusińska sunia, która kocha ludzi, wspólne spędzanie czasu oraz zabawę. Uwielbia się przytulać, być blisko człowieka. Pielęgnacja nie stanowi żadnego problemu, lubi być czesana i dopieszczana.
Jest nad podziw mądrą psinką, nadzwyczajnie pojętną. W ekspresowym tempie uczy się nowych rzeczy. Na spacerach jest puszczana luzem i pięknie pilnuje się opiekuna, przychodzi na zawołanie. Na smyczy również chodzi wzorowo. Pepsi to zrównoważona sunia, która zawsze ze spokojem czeka na założenie obroży, co oczywiście nie znaczy, że nie jest skora do zabaw i wszelakich szaleństw. Jest tak zapatrzona w człowieka, że pójdzie za nim w ogień.

Wiesia

Wiesia

Wiesia jest cichą, spokojną sunią. Raczej nie narzuca się swoją obecnością, nie zaczepia, nie skupia na sobie całej uwagi człowieka. Chadza własnymi ścieżkami, ciesząc się wolnością i skubiąc trawę. Na smyczy chodzi tuż przy nodze, nie wyrywa się, nie ciągnie, nie podgryza. Puszczona luzem trzyma się swojego człowieka. Czasami Wiesia rozczula swoim zachowaniem, kiedy uaktywnia się drzemiący w jej duszy szczeniak. Wiesia potrafi podskakiwać, kręcić się w kółko z radości na zbliżający się spacer, a nawet truchtać wzdłuż rzeczki, szeroko się przy tym uśmiechając. Co niestety jest bardzo ważne Wiesia cierpli na przewlekłą niewydolność nerek, w związku z czym powinna dostawać karmę dedykowaną dla psiaków z tą dolegliwością. Dodatkowo, codziennie otrzymuje suplementy wspomagające działanie wątroby.
Wiesia większość dnia przesypia, raczej rzadko można ją zobaczyć przy furtce, proszącą o spacer. Uwielbia wylegiwać się na materacu i przewracać z boku na bok. Jedynie od czasu do czasu wstanie, by rozprostować zmęczone kości.

Serafin i Gabryś

Gabryś i Serafin trafili do schroniska 27.05.2020 z ulicy Mazurskiej w wieku około 2,5 miesiąca razem ze swoim rodzeństwem. Gdy dorosną, będą dużymi psami.

Jagoda

Jagoda

Jagoda trafiła do schroniska 02.07.2012 roku w wieku około 3 lat. Jagoda to średniej wielkości suczka. Niech jednak nie zwiedzie Was jej postura. Jadzia jest bardzo energicznym psiakiem, który potrzebuje sporej dawki ruchu. Nadaje się dla osoby aktywnej, bądź do domu z ogrodem, gdzie będzie mogła pozbyć się nadmiaru drzemiącej w niej energii. Mimo swej żywiołowości, jest przyjaznym psem, który uwielbia dorosłych, jak i dzieci. Nie wykazuje ani grama agresji w stosunku do ludzi. Jest totalnie przytulaśna i mizialska! Jagoda to również typowo wodny pies. Dostaje bzika na widok kałuży, rzeki czy innego zbiornika wodnego. Prawdziwa z niej rybka. Jeśli chodzi o jej nastawienie do innych psów to bywa różne. Zdarza się, że bywa dominująca lub zadziorna w stosunku do innych psiaków. To bardzo kochana, mądra psina, która doceni okazaną jej czułość.

Tina

Tina

Tina trafiła do schroniska 30.04.2020 razem ze swoimi szczeniętami. Została oddana przez swoją opiekunkę, ponieważ ta nie potrafiła zapewnić psiakom właściwej opieki.
Tina jest psem grzecznym i spokojnym, ale też czujnym – zdarza się jej szczekaniem informować domowników, że dzwoni domofon, albo że ktoś jest na klatce schodowej. Jednak gdy zostaje w domu sama, zachowuje się cicho i nie szczeka. Jest karna i posłuszna. W domu nie niszczy i zachowuje czystość. Lubi spać na swoim legowisku lub pod łóżkiem – nie ma w zwyczaju pchać się do łóżka. Koty toleruje, ale nie wchodzi z nimi w zażyłości. Lubi przebywać z psami – zarówno z samcami jak i suczkami. W stosunku do ludzi jest łagodna i przyjazna i zawsze spragniona pieszczot.

Stomil

Stomil

Stomil po raz pierwszy trafił do schroniska 19.06.2019 z miejscowości Tropy Elbląskie. Powiedziano, że pies pojawił się tam znikąd. W październiku 2019 udało mu się opuścić schronisko, niestety 09.12.2019 znowu tutaj wrócił. Powiedziano nam, że Stomil „gryzie dzieci”. Stomil to mały psiak w średnim wieku. W schronisku zachowuje się bardzo przyjaźnie w stosunku do ludzi. Za sprawą dwóch nieudanych adopcji wiemy jednak, że po zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu, Stomil wykazuje cechy dominujące, również w stosunku do ludzi.

Sandra

Sandra

Właśnie minęło równo 5 lat od momentu kiedy SANDRA zamieszkała w schronisku. Przez ten czas przeżyła wiele nadziei i rozczarowań. W tym czasie z dorodnej suni stała się już Sandrą podstarzałą, skurczyła się w sobie, zmalała. Króciutkie futerko nie ułatwia życia w boksie i budzie… I choć nadal jest sprawna, chętna do spacerów i zabaw, już nie ma w sobie ani jednej myśli o lepszej przyszłości. Nawet już coraz mniej zachęca ludzi do zabrania jej choćby na krótki spacer… bo już coraz mniej wierzy. Mieszkała przedtem w mieszkaniu (oddana z powodu choroby swojej pani). Jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona. Ma jedzenie, budę, psich towarzyszy. Nie ma nadziei.

Dexter

Dexter

Dexter trafił do schroniska 18.08.2013 jako piękny, mniej więcej 2-letni młodzieniaszek, pełen energii i ambicji. I mimo, że od tego momentu minęło już 7 lat, niewiele się u niego zmieniło. Dexter w dalszym ciągu jest wulkanem niespożytej energii i niewykorzystanego kompletnie potencjału. Tylko oczy już nie te. Zniknęły z nich radosne ogniki, a na ich miejscu zagościł już chyba na dobre – smutek i gorzkie rozczarowanie życiem… Dexter jest dużym, zadbanym psem. Niestety czas leci za szybko, nieubłaganie i w tym roku minie mu 9-ta wiosna życia. Jest psem, który nade wszystko ceni sobie kontakt z człowiekiem. Próbuje go do siebie „przyciągnąć” w szczególny sposób – za pomocą swojego wybitnie smutnego, maślanego spojrzenia. Delikatnie merda ogonem i… czeka. Kiedy już wie, że udało mu się „zwabić” człowieka do siebie, zaczyna rozdawać buziaki, skakać, obejmować łapami. Cieszy się z tej obecności jak z najcenniejszego skarbu. Dexter jest bardzo aktywnym psiakiem. Uwielbia długie, wyczerpujące spacery oraz kąpiele w rzece. Cieszy się wolnością, ale nie w głowie mu ucieczki. Liczy się dla niego to, że te chwile może dzielić ze swoim człowiekiem. Na obcych ludzi reaguje pozytywnie, sam nie podejdzie, ale przywołany cieszy się i przytula. Jest ułożonym, zrównoważonym psiakiem.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lato z pupilem
Los zwierząt nie jest nam obojętny. Rozpoczynamy akcję „Lato z pupilem”

Dziś jedna z dwóch zbiórek, która jest częścią akcji Radia Olsztyn "Lato z pupilem". Jak co roku, wspólnie z naszymi słuchaczami, wspieramy bezdomne zwierzęta. Tym razem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV