Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lato w mieście nie musi być nudne. W Olsztynie turystów nie brakuje

fot. Przemysław Getka

Mija miesiąc wakacji. Pandemiczna rzeczywistość istotnie wpłynęła na branżę turystyczną, a także na dotychczasowe przyzwyczajenia turystów.

Co trzeci Polak spędzi wakacje w kraju – wynika z raportu Związku Banków Polskich. Natomiast 14 % rodaków nie ma żadnych wakacyjnych planów i zamierza spędzić lato w rodzinnym mieście. Dobra pogoda sprawiła, że w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w Olsztynie są tłumy.

Jak poinformował Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, od początku wakacji ze sprzętu w wypożyczalniach, kortów do squasha i hali do siatkówki skorzystało kilkanaście tys. osób. Jak dodał, na wodnym placu zabaw przez miesiąc bawiło się ponad pięć tysięcy osób.

Znacznie więcej osób korzysta z kąpieliska Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą każdego dnia czuwa tam do 10 ratowników.

Miejską Informację Turystyczną zlokalizowaną w ratuszu odwiedza dziennie kilkadziesiąt osób. Dużym zainteresowaniem cieszą się Las Miejski, pływy Łyną oraz Stare Miasto i darmowe wycieczki z przewodnikiem. W poprzednią sobotę na taki spacer wybrało się 60 osób. Bardzo dużo osób odwiedza też planetarium.

Autor: B. Gajlewska/ K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska/ A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, Ukiel, plaża, wakacje, lato, Las Miejski
Lasy, Jeziora, Rzeki – Smocze Łodzie na jeziorze Ukiel

Z przodu smocza głowa, z tyłu jego ogon. Między nimi 20 lub 30 wioślarzy. Napędza ich dobosz, a zwrotami kieruje sternik. Tak wygląda smocza łódź, którą...

Zamknij
RadioOlsztynTV