Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łączenie pokoleń poprzez czytelnictwo. W Lidzbarku Warmińskim rozpoczyna się niezwykły festiwal

Fot. Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim

Spotkania autorskie, warsztaty literackie i plastyczne, wspólne czytania – w Lidzbarku Warmińskim rozpoczyna się Festiwal Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych Między Bajki Włożyć.

Wydarzenie odbywa się po raz drugi, a jego ideą jest łączenie pokoleń poprzez czytelnictwo – mówi Anna Puszcz, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

W tym roku spotykamy się pod hasłem: nie poczytaj mi, mamo, ale poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku. To dziadkowie przeczytają książki swojego dzieciństwa i się okaże, co już wiemy, że to nie będą nieznane utwory. Kanon obowiązkowej i lubianej lektury jest ten sam

– zaznacza dyrektor Puszcz.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że specjalnym gościem festiwalu będzie Joanna Papuzińska, a wydarzenie zainauguruje wystawa „Cudowna podróż z Januszem Grabiańskim”, który stworzył kultowe ilustracje do „Elementarza” Mariana Falskiego.

Otwarcie wystawy w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim o godzinie 19.00.

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w babcia, dziadek, festiwal, oranżeria, książki, czytelnictwo, lektura, czytanie książek
W Ełku rozpoczął się Światowy Festiwal Folkloru Tęcza

W Ełku trwa 18. Światowy Festiwal Folkloru Tęcza. Bierze w nim udział 230 osób z Polski, Ukrainy i Bułgarii. Zespoły z innych krajów – ze względu...

Zamknij
RadioOlsztynTV