DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Kubacki piąty w Lake Placid. Triumfował Wellinger

Dawid Kubacki. Fot. PAP/EPA

Dawid Kubacki zajął piąte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lake Placid. Wygrał Niemiec Andreas Wellinger, a pozostałe miejsca na podium zajęli Japończyk Ryoyu Kobayashi i Austriak Daniel Tschofenig.

Wellinger wyprzedził Kobayashiego o 8,5 pkt, a Tschofenig stracił do zwycięzcy 9,1 pkt. Kubacki, który po pierwszej serii był dziesiąty, okazał się gorszy od Niemca o 11,6 pkt.

Siódme miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Halvor Egner Granerud, który na podium nie znalazł się pierwszy raz po serii 12 konkursów.

Na 13. pozycji uplasował się Aleksander Zniszczoł, a na 19. Piotr Żyła. Po pierwszej serii odpadli 36. Paweł Wąsek i 41. Jakub Wolny. Do USA nie poleciał Kamil Stoch, który po słabych występach w Willingen trenuje w kraju.

O godz. 23 czasu polskiego rozpocznie się pierwszy w historii Pucharu Świata konkurs duetów mężczyzn.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

Więcej w Puchar Świata, skoki narciarskie
PŚ w skokach: Żyła szósty w Bad Mitterndorf, wygrał Granerud

Piotr Żyła zajął szóste miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni w austriackim Bad Mitterndorf. Zwyciężył lider PŚ Norweg Halvor Egner Granerud. Drugie miejsce...