Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Które miasta mają nowych burmistrzów, a gdzie potrzebna będzie II tura? Prezentujemy pełne wyniki

Fot. fotolia.pl

Znamy oficjalne wyniki w wyborach na burmistrzów miast powiatowych na Warmii i Mazurach.

W Braniewie do drugiej tury przeszli Tomasz Sielicki (32,76 %) i Monika Dorota Trzcińska (37,17 %). Mieszkańców Bartoszyc również czeka druga tura wyborów. Zmierzą się dotychczasowy burmistrz Piotr Petrykowski, który otrzymał 34,99 % głosów i Wojciech Prokocki, na którego zagłosowało 27 % wyborców.

Nie zmienił się za to burmistrz Działdowa. Grzegorz Mrowiński otrzymał aż 85,21 % głosów. Burmistrz nie zmienił się także w Giżycku. W pierwszej turze wygrał Wojciech Iwaszkiewicz zdobywając 56,58 % głosów. Nie będzie również zmiany na stanowisku burmistrza Gołdapi. W pierwszej turze Tomasz Luto zdobył 54,78% głosów.

Druga tura głosowania czeka mieszkańców Iławy. Powalczą w niej obecny burmistrz Adam Żyliński – 39,1 % głosów oraz Dawid Kopaczewski – 21,9 % głosów. Także w Kętrzynie, o tym kto będzie burmistrzem, zdecyduje druga tura. Przeszli do niej: obecny włodarz miasta Krzysztof Hećman – 42,83 % głosów i Ryszard Niedziółka – 38,56% głosów.

W Lidzbarku Warmińskim burmistrzem będzie nadal Jacek Wiśniowski, który zdobył 79,14% głosów. Rządząca Mrągowem od 16 lat Otolia Siemieniec nie zdobyła tym razem uznania wyborców. W drugiej turze zmierzą się, startujący z własnych komitetów, Stanisław Bułajewski, który zdobył 33,58 % głosów i Waldemar Marek Cybul – 21,22 % głosów.

W Nidzicy zwyciężył dotychczasowy burmistrz Jacek Kosmala. Zdobył 68,58 % głosów. Druga tura wyborów będzie w Nowym Mieście Lubawskim. 46,19 % głosów zebrał dotychczasowy burmistrz Józef Blank, a 35,77 % uzyskał Leon Prusakowski.

W Olecku w drugiej turze wyborów zmierzą się: aktualny burmistrz Wacław Olszewski – 34 % głosów i Karol Sobczak – 27 % głosów. W Ostródzie także będzie druga tura. Obecny prezydent Czesław Najmowicz, który zdobył 35,57% głosów zmierzy się ze Zbigniewem Michalakiem – 24,76 % głosów.

W Piszu zwyciężył dotychczasowy burmistrz Andrzej Janusz Szymborski. Zdobył 52,35% głosów. Szczytno z kolei będzie miało nowego włodarza miasta. Poprzednia burmistrz Danuta Górska nie uzyskała wystarczającego poparcia. W drugiej turze zmierzą się Krzysztof Mańkowski z Komitetu Razem dla Mieszkańców, który zdobył 29,23 % głosów i Zbigniew Gontarzewski z PiS, który otrzymał 24,1 % głosów.

Nowego burmistrza wybrali mieszkańcy Węgorzewa. Został nim Krzysztof Kołaszewski, który otrzymał 51,8% głosów. Pokonał obecnego burmistrza Krzysztofa Piwowarczyka, który zgromadził 48,2% głosów.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burmistrz
Jerzy Szmit udzielił poparcia kandydatowi na burmistrza Szczytna. „Łączy on doświadczenie z pozytywną energią”

To dobry, młody człowiek z pomysłem na rozwój Szczytna - tak o kandydacie na burmistrza tego miasta mówił podczas ostatniego przed wyborami spotkania z mieszkańcami szef...

Zamknij
RadioOlsztynTV