Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kto zbuduje nową linię tramwajową w Olsztynie? Decyzję powinniśmy poznać w połowie miesiąca

fot. Przemysław Getka

W połowie miesiąca powinniśmy poznać firmę, która wykona drugą linię tramwajową w Olsztynie. O tym zdecyduje komisja przetargowa, która sprawdza dokumenty innego wykonawcy.

O szczegółach mówi Marta Bartoszewicz, rzecznik olsztyńskiego ratusza:

Unieważniliśmy rozstrzygnięcie przetargu na wybór wykonawcy drugiej linii tramwajowej, zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej. Oznacza to, że krakowska spółka ZUE nie zrealizuje tej inwestycji. Postępowanie toczyło się na wniosek konsorcjum, którego liderem jest firma Polimex. Właśnie to konsorcjum złożyło drugą najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

00:00 / 00:00

Oferta tego wykonawcy jest droższa o około 20 milionów złotych od pierwotnie wybranej, ale tańsza od pierwotnych założeń o około 60 milionów złotych. Dodajmy, że druga linii tramwajowa ma mieć około 6 kilometrów. Będzie biegła ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

Wykonawca na realizację inwestycji ma nieco ponad dwa lata od daty zawarcia umowy.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, linia tramwajowa
Czy Olsztyn trafi do żółtej strefy? Janusz Dzisko: Zastanawiamy się nad tym

Olsztyn może trafić do żółtej strefy. W ostatnim czasie przybywa tu chorych na Covid-19. Rośnie także ognisko koronawirusa w szpitalu MSWiA. Wczoraj w Olsztynie odnotowano 19...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV