Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto będzie przeprowadzać statki przez kanał na Mierzei Wiślanej? Piloci poszukiwani

Fot. P. Getka

Kto będzie przeprawiać statki przez kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej? Urząd Morski w Gdyni szuka kandydatów na pilotów morskich.

To bardzo odpowiedzialne stanowisko. Pilot przejmuje bowiem stery wpływającego do portu statku. Poszukiwane są 2 osoby, które mają co najmniej roczne doświadczenie w pływaniu jako kapitan statków handlowych i żeglugi międzynarodowej. Najważniejszym zadaniem nowych pilotów będzie obsługiwanie ruchu na kanale żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną.

– Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku – mówi dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, kapitan żeglugi wielkiej Wiesław Piotrzkowski.

Trzeba przyznać, że zima była dość łaskawa dla inwestora i wykonawcy, bo tego okresu wyłączenia, gdzie nie mogliśmy prowadzić prac było niewiele. Te prace trwają i będą trwać jeszcze przez kilka miesięcy tego roku kontynuowane i z niecierpliwością czekamy na możliwość ogłoszenia zakończenia tych prac

– mówi kapitan Piotrzkowski.

00:00 / 00:00

Wspomniane prace to m.in. pogłębianie rzeki Elbląg i budowa nowego obrotowego mostu w Nowakowie.

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w poszukiwania, Urząd Morski w Gdyni, Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, pilot statków
Potrzeby duże, chętnych mało. Trwają poszukiwania nowych rodzin zastępczych

Wciąż potrzebni są rodzice zastępczy. Elbląskie Centrum Usług Społecznych poszukuje kandydatów, którzy chcą dać dzieciom nowy dom. Nie ma zbyt wielu chętnych do zostania rodziną zastępczą....

Zamknij
RadioOlsztynTV