Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ksiądz oskarżony o molestowanie. Prokuratura umorzyła śledztwo

Fot. Fotolia.com

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie księdza z Młynar. Kobieta, która go oskarżyła, zeznała, że duchowny molestował ją, gdy była 9-letnią dziewczynką, czyli przeszło 20 lat temu.

Śledztwo zostało umorzone z powodu przedawnienia się czynów. Decyzja ta nie jest prawomocna. Pokrzywdzona kobieta ma prawo złożyć zażalenie na decyzję prokuratury. Może również dochodzić swoich spraw przed sądem kanonicznym.

Ksiądz Grzegorz był proboszczem parafii św. Piotra Apostoła w Młynarach. Został zawieszony w obowiązkach proboszcza i kapłana przez biskupa elbląskiego, gdy do kurii diecezji elbląskiej zgłosiła się ponad 30-letnia kobieta, która zeznała, że jako dziewięciolatka była przez księdza molestowana. Kuria powiadomiła o sprawie prokuraturę, która w połowie czerwca wszczęła śledztwo w tej sprawie. Prowadzone postępowanie dotyczyło czynów, z których ostatni miał miejsce w 1998 roku.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, ksiądz, proces, molestowanie, Młynary, umorzenie
Sekcja zwłok 5-letniego Dawida wykazała liczne rany kłute na klatce piersiowej

Oględziny i sekcja zwłok wykazały liczne rany kłute klatki piersiowej Dawida - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Dodał, że miejsce znalezienia zwłok...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV