Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Lisek: zrobię wszystko dla polskich wędzonek

Unia Europejska chce zrobić wszystko, żeby nowe limity obecności w wędzonym mięsie substancji smolistych nie doprowadziły do zamykania lokalnych firm i zakładów w Polsce – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Krzysztof Lisek.

Warmińsko – mazurski poseł Platformy Obywatelskiej spotkał się w tej sprawie z Tonio Borgiem – unijnym komisarzem ds. zdrowia i ochrony konsumentów.

Tonio Borg zapowiedział, że jeżeli trafi do niego wniosek z polskiego Ministerstwa Rolnictwa, Unia Europejska wyśle do naszego kraju na swój koszt ekspertów, którzy mają zbadać sytuację. Maltański polityk dostał również nietypowy prezent: kosz polskich wędzonek.

Nowe regulacje unijne w sprawie tradycyjnych metod wędzenia wchodzą w życie 1 września. Dotyczą one głównie kiełbas przygotowywanych zgodnie z recepturami mającymi często kilkaset lat. (gol/as)

Z Krzysztofem Liskiem rozmawia Mirosław Sochacki:

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lisek
W Brukseli o tankowaniu

Miliard euro kary grozi Polsce za nieprawidłowości przy rozliczaniu unijnych dotacji na rozwój obszarów wiejskich. Minister rolnictwa Stanisław Kalemba zapewnia, że rząd nie zaniedbał sprawy odwoływania...

Zamknij
RadioOlsztynTV