Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Jurgiel: Musimy wzmacniać obszary Polski Wschodniej

Krzysztof Jurgiel. Fot. P. Getka

Programy ożywienia małych miast w Polsce i Program Polski Wschodniej zainicjowałem wspólnie z ówczesną panią minister Grażyną Gęsicką w 2006 roku – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Krzysztof Jurgiel, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Były minister rolnictwa i rozwoju wsi dodał, że program miał już dwie edycje, a obecnie rząd negocjuje z Komisja Europejską kolejną odsłonę.

Mamy niższe PKB, 50% średniej unijnej, i należy wzmacniać tego typu obszary. Jako poseł do parlamentu europejskiego deklarowałem to w kampanii wyborczej. Zapowiadałem, że jednym z tematów, którymi się zajmę będzie Program dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027, a w ramach tego, programy ożywiania małych miast.

Krzysztof Jurgiel dodał, że chce, aby małe miasta do 15 tysięcy mieszkańców, w naszym regionie miały specjalne programy, które przyspieszą ich rozwój.  Europoseł podkreślił, że problem ten dotyczy wielu miejscowości na Warmii i Mazurach.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Krzysztofem Jurgielem

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wywiad, Poranne Pytania, Polska Wschodnia
Posłowie Zbigniew Ziejewski i Robert Gontarz dyskutowali o szczepieniach poza kolejnością w regionie

Przyjęcie szczepionki przez starostę szczycieńskiego Jarosława Matłacha poza kolejnością w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn komentowali posłowie: Zbigniew Ziejewski z PSL-u i Robert Gontarz z PiS-u. Przypomnijmy...

Zamknij
RadioOlsztynTV