DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Kryzys trwa. Stomil gorszy od Stali

Fot: X/Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn przegrał przed własną publicznością ze Stalą Stalowa Wola 0:1. Porażka sprawiła, że podopieczni Bartosza Tarachulskiego zagoszczą w strefie spadkowej na dłużej.

Pojedynek ze Stalą miał nie tylko poprawić morale w szatni Stomilu, ale przede wszystkim wpłynąć na sytuację punktową w tabeli. Gospodarze, by myśleć o opuszczeniu strefy spadkowej, musieli pokonać bardzo dobrze spisującą się w rundzie wiosennej Stal Stalową Wolę. Goście przyjechali do Olsztyna podbudowani serią czterech spotkań bez porażki.

Pierwsza, dość niemrawa połowa, nie przyniosła rozstrzygnięcia. W drugiej obie drużyny miały kilka dobrych okazji do objęcia prowadzenia. Gdy wydawało się, że mecz skończy się podziałem punktów, akcję decydującą o losach spotkania przeprowadzili goście. W 85. minucie dośrodkowanie w pole karne Stomilu wykorzystał Jakub Banach, który celnym strzałem głową, wyprowadził gości na prowadzenie. Stal kontrolowała przebieg wydarzeń przez ostatnie minuty meczu i wygrała w Olsztynie 1:0.

Skład Stomilu Olsztyn: 30. Miłosz Garstkiewicz – 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 25. Bartosz Waleńcik, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski – 77. Bartosz Florek, 18. Michal Bezpalec, 10. Karol Żwir, 7. Hubert Krawczun – 9. Piotr Kurbiel.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Sadlak/M. Świniarski

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn
Stomil przed szansą ucieczki ze strefy spadkowej

W najbliższą sobotę, 9 marca, piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają na własnym stadionie ze Stalą Stalowa Wola. Olsztyński zespół będzie walczył o pierwszą wygraną w tym roku...