Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kradzież drewna z kamerą w tle. Złodziej wpadł na gorącym uczynku

Tysiąc złotych mandatu dostał mężczyzna, który próbował ukraść drewno z Nadleśnictwa Lidzbark. Został złapany na gorącym uczynku.

Obcego mężczyznę przy stosie drewna zauważył zauważył leśniczy. – Poinformował o tym strażników leśnych, a ci zainstalowali w pobliżu system przenośnego monitoringu – relacjonuje rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak.

Już następnego dnia kamera zarejestrowała samochód, który wjechał do lasu. Samochód miał przyczepkę, na którą mężczyzna zaczął pakować wałki drewna. Został złapany na gorącym uczynku i ukarany mandatem w wysokości 1000 zł – 500 zł za kradzież drewna, a drugie tyle za wjazd samochodem do lasu.

00:00 / 00:00

System przenośnego monitoringu wizyjnego jest rozlokowany na terenie całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Dzięki niemu udało się zapobiec kradzieżom drewna, a także trafić do wandali zaśmiecających lasy.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, monitoring, kamera
Lasy zarządzane przez Nadleśnictwo Elbląg ominą wycinki

Obszary Mierzei Wiślanej i te na Wysoczyźnie Elbląskiej nie są w większości lasami gospodarczymi. To lasy w dużej mierze w obszarze Natura 2000, wielowiekowe i wielogatunkowe....

Zamknij
RadioOlsztynTV