Kradli paliwo i sprzęt. Wpadli na gorącym uczynku
Kradli paliwo i narzędzia z samochodów – zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Braci złapano przy dwóch busach przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie.
Zabrali z nich warty ponad 24 tysiące złotych sprzęt. Jeden z nich dodatkowo miał przy sobie worek foliowy z mefedronem. – Nie tylko to mieli na sumieniu – mówi młodszy aspirant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.
Policjanci ustalili, że w grudniu ubiegłego roku bracia dokonali kradzieży paliwa z ciężarówek zaparkowanych na terenie Olsztyna o łącznej wartości prawie 10 tys. zł. Mężczyźni wybierali pojazdy ustawione w nieoświetlonych miejscach, często w pobliżu zalesionego terenu. Jak wynika w policyjnych ustaleń, z przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.
Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Okazało się, że są recydywistami, dlatego grozi im nawet do 15 lat więzienia. Teraz trafili na 3 miesiące do aresztu.
Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski






















![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



