Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Kradli paliwo i sprzęt. Wpadli na gorącym uczynku

Kradli paliwo i narzędzia z samochodów – zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Braci złapano przy dwóch busach przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie.

Zabrali z nich warty ponad 24 tysiące złotych sprzęt. Jeden z nich dodatkowo miał przy sobie worek foliowy z mefedronem. – Nie tylko to mieli na sumieniu – mówi młodszy aspirant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Policjanci ustalili, że w grudniu ubiegłego roku bracia dokonali kradzieży paliwa z ciężarówek zaparkowanych na terenie Olsztyna o łącznej wartości prawie 10 tys. zł. Mężczyźni wybierali pojazdy ustawione w nieoświetlonych miejscach, często w pobliżu zalesionego terenu. Jak wynika w policyjnych ustaleń, z przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

00:00 / 00:00

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Okazało się, że są recydywistami, dlatego grozi im nawet do 15 lat więzienia. Teraz trafili na 3 miesiące do aresztu.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, paliwo, zatrzymanie, Bracia, video
Pomogli rodzącej dotrzeć na czas do szpitala

Policjanci z olsztyńskiej drogówki eskortowali do szpitala rodzącą kobietę. Na alei Warszawskiej zatrzymali do kontroli jeepa, który jechał za szybko. - Kierowca tłumaczył, że jego żona...

Zamknij
RadioOlsztynTV