JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Koszykarki KKS-u bez szans w starciu z Politechniką Gdańską

Koszykarki KKS-u przegrały w kolejnym ligowym spotkaniu z Politechniką Gdańską.. Fot. Łukasz Węglewski

Po ciężkim pojedynku koszykarki KKS-u Olsztyn przegrały na własnym parkiecie z Politechniką Gdańską 56:75.

Zawiodła przede wszystkim skuteczność. Wystarczy spojrzeć w statystyki. Gołym okiem widać, że nie dotrzymaliśmy kroku przeciwniczkom. Do przerwy zespół z Gdańska miał 68-procentową skuteczność oraz 50-procentową rzutów za 3 punkty. Graliśmy w miarę równo do momentu, gdy mieliśmy siłę. Dystans nie był wówczas za duży. Wystarczyły jednak 2-3 minuty i poszła lawina.

mówi trener olsztynianek – Tomasz Sztąberski.

To był mecz pełen walki. Bardzo baliśmy się tego spotkania, ponieważ wiemy, że KKS jest mocny u siebie. Hala jest specyficzna i ciężko się tu gra. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na przygotowanie, ponieważ w środę graliśmy zaległy mecz z Płockiem. Cieszymy się, że udało nam się podtrzymać dobrą passę i wygraliśmy kolejny mecz.

– dodaje trener Politechniki Adam Miller.

Miałyśmy 100-procentowe sytuacje, zarówno spod kosza, jak i półdystansu. Na treningach nam te rzuty wychodziły, często trafiałyśmy. Myślałyśmy, że w końcu się odbudujemy. Niestety zawiodła skuteczność, która była tragiczna. Szkoda, tym bardziej, że przegrałyśmy na własnym boisku, które dobrze znamy.

– oceniła spotkanie kapitan KKS-u Joanna Markiewicz.

………………………..

KKS Olsztyn – Politechnika Gdańska 56:75 (17:24, 18:14, 14:22, 7:15)
KKS Olsztyn: Joanna Markiewicz (6 pkt.), Agnieszka Mazuro, Jolanta Wichłacz (10), Ksenia Zajączkowska (12), Natalia Gzinka (13), Adrianna Kalinowska (2), Aleksandra Mońko (8), Monika Zdrada, Kamila Żukowska, Marta Sztąberska (5).

………………………..

Tabela
1. Politechnika Gdańska – 19 pkt.
2. AZS Uniwersytet Gdański -18 pkt.
3. Panattoni Europe Lider Pruszków – 18 pkt.
4. AZS Uniwersytet Warszawski – 16 pkt.
5. Mon-Pol Płock – 15 pkt.
6. MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – 14 pkt.
7. KKS Olsztyn – 14 pkt.
8. SMS PZKosz Łomianki – 13 pkt.
9. VBW GTK II Gdynia – 13 pkt.
10. SMS PZKosz II Łomianki – 11 pkt.
11. KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz – 11 pkt.

………………………..

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w koszykówka, KKS
Tomasz Sztąberski: Liczę na zdecydowanie większą skuteczność

Koszykarki KKS-u Olsztyn zagrają jutro z rewelacją tego sezonu pierwszej ligi. Politechnika Gdańska jest obecnie drugim zespołem w tabeli - olsztynianki znajdują się na 7. pozycji....