Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koszary Dragonów staną się olsztyńskim Soho?

Czy Koszary Dragonów staną się olsztyńskim Soho? Fot. Łukasz Węglewski

W olsztyńskim ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne dotyczące losu Koszar Dragonów.

Społecznicy przedstawili swoją wizję ożywienia miejsca, poprzez wprowadzenie tam, między innymi, niewielkich lokalnych firm czy instytucji zajmujących się kulturą i sztuką.

Jak mówi Tomasz Birezowski z Forum Rozwoju Olsztyna, chodzi o to, żeby było to wzorowane na londyńskim Soho, ale jednak stanowiło jego lokalny odpowiednik. Uważa też, że konsultacje nie wniosły nic nowego, ale pozwoliły na odrzucenie utopijnych wizji dotyczących tego obszaru i to m.in. pozwala uznać je za udane.

00:00 / 00:00

Prezydent miasta Piotr Grzymowicz dodał, że to co udało się ustalić w trakcie konsultacji jest tylko materiałem wyjściowym pozwalającym przygotować jedynie program zagospodarowania terenu Koszar Dragonów i nie należy oczekiwać szybkich zmian.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że społecznicy od lat walczą o przywrócenie życia w Koszarach Dragonów na olsztyńskim Zatorzu. Jak dotąd ich starania były bezskuteczne, natomiast konsultacje i zapewnienia Urzędu Miasta dają nadzieję na stworzenie kolejnego centrum kulturalno-rekreacyjnego. Mimo zakończonych konsultacji, urzędnicy zapewniają, że nadal będą pracować, razem ze wszystkimi zainteresowanymi, nad tym, by ten obszar miasta stał się jego funkcjonującą częścią.

Dodajmy, że w sobotę 13 czerwca w Koszarach Dragonów o godz. 13 w budynku przy ul. Gietkowskiej 9/1 odbędzie się podsumowanie konsultacji społecznych o zabytkowym obszarze. W tym samym miejscu i czasie jubileusz 10-lecia działalności świętować będzie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie. Wstęp na wystawę sztuki jest wolny.

(d.wojcie/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koszary
Jaka przyszłość czeka Koszary Dragonów?

W Olsztynie rozpoczął się cykl spotkań warsztatowych dotyczących przyszłości Koszar Dragonów. Przez pięć miesięcy trwać będą konsultacje społeczne, podczas których ma powstać koncepcja rewitalizacji zabytkowego i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV