Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Korupcja w Bartoszycach

Urzędnik tamtejszej gminy Marcin L. i inspektor nadzoru robót sanitarnych Marcin D. zostali oskarżeni o przyjęcie łapówki.

Zażądali 60 tysięcy złotych w zamian za pozytywny odbiór budowy kanalizacji. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski poinformował, że w tej sprawie już skierowano do Sądu Rejonowego w Bartoszycach akt oskarżenia.

Według prokuratury prywatna firma, która budowała na zlecenie gminy kanalizację sanitarną i deszczową zastosowała tańsze elementy (tłocznie) niż zakładano w projekcie. Urzędnik, który współpracował z inspektorem nadzoru, obiecał wykonawcy przymknąć na to oko, ale w zamian za określoną kwotę. Przekazanie pieniędzy, którymi mieli się podzielić urzędnik i inspektor nadzoru, odbyło się na parkingu przy miejscowym cmentarzu.

Wcześniej jednak właściciel firmy powiadomił o wszystkim funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kilka godzin po przekazaniu łapówki Marcina L. i Marcina D. zatrzymało CBA. Grozi im do 10 lat więzienia.

Na ławie oskarżonych zasiądzie z nimi także konkubina urzędnika Marcina L. oraz lekarka, która wystawiła zaświadczenie o niezdolności do pracy na jego nazwisko, gdy przebywał już w areszcie. Dokument potwierdzający nieprawdę konkubina zaniosła do urzędu gminy, co – w ocenie prokuratury – miało posłużyć do wyłudzenia 370 złotych zasiłku chorobowego. Pomogło też ukryć prawdziwe powody nieobecności urzędnika w pracy. O aresztowaniu Marcina L. władze gminy dowiedziały się po kilku dniach od dziennikarzy. (pap/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, CBA
Szpital w Bartoszycach ma nowe lądowisko

Przy szpitalu powiatowym w Bartoszycach otwarto nowe lądowisko dla helikopterów ratowniczych. Stare nie spełniało wymogów Ministerstwa Zdrowia. Zmodernizowano je za 120 tysięcy złotych. Wymieniono nawierzchnię płyty...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV