Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w największym zakładzie na Warmii i Mazurach


Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u jednego z pracowników firmy Michelin w Olsztynie.

Spółka nie podaje, na jakim stanowisku pracuje ta osoba, ani z iloma innymi pracownikami mogła mieć kontakt. Wiadomo natomiast, że nie wstrzymało to pracy fabryki.

Postępujemy zgodnie z przepisami epidemiologicznymi, stosujemy też nasz wewnętrzny protokół działania, żeby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom. Fabryka kontynuuje produkcję

– mówi rzecznik Michelin Polska Ewa Konopka.

00:00 / 00:00

Michelin zatrudnia w Olsztynie prawie 5 tysięcy osób.

Minionej doby potwierdzono 575 nowych przypadków zakażenia COVID-19 w Polsce, w tym jeden na Warmii i Mazurach. Zachorowała starsza kobieta z powiatu nowomiejskiego.

W sumie odnotowano ponad 47,4 tysięcy zakażeń. Nowe potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3).

MZ poinformowało też o śmierci jednej osoby. To kobieta w wieku 76 lat, która zmarła w szpitalu w Grajewie. Według resortu miała choroby współistniejące.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wyniosła tym samym 47 469, z czego 1732 zmarły.

 

Autor: A. Piedziewicz / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Michelin
Fabryka Michelin połączona z obwodnicą. Dzięki temu kilka tysięcy mniej ciężarówek będzie wjeżdżało do Olsztyna

Nawet 4 i pół tysiąca samochodów mniej, w ciągu miesiąca, będzie wjeżdżało do Olsztyna. Fabryka Michelin, otwierając nową bramę wjazdowa do centrum logistycznego od ulicy Bublewicza,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV