Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koronawirus w kolejnych szkołach w Elblągu. Część uczniów może uczyć się stacjonarnie

Fot. K. Ośko

Już 10 szkołach w Elblągu, od początku roku szkolnego, odnotowano pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

Sytuacja jest monitorowana na bieżąco, w tym tygodniu COVID-19 potwierdzony został w dwóch szkołach średnich – informuje rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak.

Jest to Zespół Szkół Zawodowych i Zespół Szkół Mechanicznych. O obu tych placówkach stwierdzono zakażenie koronawirusem u pojedynczych uczniów. Klasy, zgodnie z procedurami zostały skierowane na kwarantannę.

00:00 / 00:00

Nadal na kwarantannie przebywa klasa i dwoje nauczycieli z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Obowiązek izolacji i przejście na naukę zdalną dotyczy tylko tych uczniów, którzy nie są zaszczepieni – wyjaśnia Marek Jarosz, powiatowy inspektor sanitarny w Elblągu.

Dla pozostałych uczniów tych klas, którzy byli zaszczepieni nie ma takiej konieczności, więc jeżeli możliwości organizacyjne szkoły pozwalają, to mogą oni normalnie, stacjonarnie uczyć się w swoich placówkach.

00:00 / 00:00

W Elblągu zakończyła się akcja szczepień w szkołach. Zainteresowanie nie było duże. W największym punkcie szczepień powszechnych pierwszą dawkę podano 150 nastolatkom. Do tej pory w Elblągu, co najmniej jedną dawkę, przyjęło ponad 3 tysiące 600 osób w wieku 12-19 lat.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w szkoła, uczniowie
Wyjątkowy patron wyjątkowej szkoły. Uroczystości w mrągowskiej podstawówce

Szkoła Podstawowa numer 4 w Mrągowie obchodzi święto patrona generała Stefana Roweckiego ps. Grot. Z tej okazji uroczyście powitano nowych uczniów. Odbyła się też akademia z...

Zamknij
RadioOlsztynTV