Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koperta, która może uratować życie. Powinny mieć ją przede wszystkim osoby starsze i samotne

Fot. fotolia.com

„Koperta życia to” ogólnopolska inicjatywa, która ma usprawnić pracę ratowników medycznych w przypadku interwencji w domu chorego. Warto, by miały ją osoby starsze, przewlekle chore i mieszkające samotnie.

W kopercie znajduje się karta informacyjna z ważnymi informacji na temat naszego stanu zdrowia, którą wypełnia lekarz. W Polsce z takich kopert korzystają już mieszkańcy 500 miast.

– Teraz mogą to zrobić również ełczanie – mówi Katarzyna Podlecka, naczelnik wydziału polityki społecznej Urzędu Miasta.

00:00 / 00:00

Ełckie koperty zostały opracowane w porozumieniu z ratownikami medycznymi. Składają się z plastikowej koperty i karty informacyjnej oraz dwóch naklejek. Jedną naklejkę należy umieścić w widocznym miejscu przy wejściu do domu, drugą na drzwiach lodówki, a kopertę wraz zawartością schować w lodówce.

Koperty życia można bezpłatnie odbierać w Urzędzie Miasta oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, ratownik medyczny
Kiedy pojedziemy nową drogą krajową numer 16? Sprawdzamy na jakim etapie jest inwestycja

Trwają przygotowania do budowy, przebiegającego przez Warmię i Mazury, odcinka drogi krajowej numer 16. Pieniądze są, ale inwestycję chcą zatrzymać ekolodzy. Premier Mateusz Morawiecki i minister...

Zamknij
RadioOlsztynTV