Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kontrole placów zabaw. Około 600 z nich nie spełniało norm

Fot. Agnieszka Chmielewska

Plac zabaw to przestrzeń do zabawy i eksperymentowania. Powinna to jednak być przestrzeń bezpieczna.

– Dlatego co roku inspektorzy budowlani przeprowadzają liczne kontrole takich miejsc. W całym kraju w latach 2019-2021 inspektorzy budowlani przeprowadzili ponad 19,5 tysiąca kontroli – powiedziała Joanna Niedźwiecka z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

W 3% przypadków place zabaw nie były poddawane kontrolom okresowym, za które odpowiadają ich właściciele i zarządcy, a w 16% inspektorzy mieli zastrzeżenia do stanu technicznego poszczególnych urządzeń. Zostało wszczętych ponad 600 postępowań administracyjnych.

00:00 / 00:00

Place zabaw kontroluje także sanepid i inspekcja handlowa.

Zaś my przypominamy o konkursie Radia Olsztyn skierowanym do wszystkich przedszkoli w województwie warmińsko-mazurskim. Można w nim wygrać plac zabaw o wartości 30 tysięcy złotych. Do jutra, do 13 maja, zainteresowane konkursem przedszkola muszą dostarczyć pracę plastyczną przedstawiającą swój wymarzony plac zabaw.

Autor: I. Malewska
Redakcja: K. Ośko

Wygraj plac zabaw dla swojego przedszkola!

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kontrola, plac zabaw
Nielegalnie zatrudniał obcokrajowców. Przedsiębiorca z Elbląga stanie przed sądem

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali, w ubiegłym roku, legalność zatrudnienia 5 tysięcy obcokrajowców. Z przestrzeganiem prawa jest lepiej, bo na tak dużą liczbę sprawdzonych osób...

Zamknij
RadioOlsztynTV