Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kontrola CBA wykazała nieprawidłowości w braniewskim ratuszu

Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło zawiadomienie do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych po kontroli zamówień publicznych w Urzędzie Miasta w Braniewie. Chodzi o termomodernizację jednego z budynków szkoły podstawowej nr 6 i byłego gimnazjum nr 1 w Braniewie przeprowadzoną w 2019 roku.

Kontrola CBA ujawniła nieprawidłowości: naruszenie zasady uczciwej konkurencji w opisie przedmiotu zamówienia oraz zasady równego traktowania wykonawców przy określaniu warunków udziału w przetargu. W związku z tym CBA skierowało (22 czerwca) do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Olsztynie zawiadomienie o naruszeniu ustawy o dyscyplinie finansów publicznych.

Projekt termomodernizacji budynku szkoły był częścią programu inwestycyjnego rewitalizacji Braniewa. Pieniądze pochodziły z funduszu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014-20. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 14,8 mln złotych.

Autor: B. Gajlewska/PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w CBA, kontrola, nieprawidłowości, termomodernizacja, Centralne Biuro Antykorupcyjne
Bezpieczny wyjazd na obóz czy kolonie. Policja wznawia kontrole

Jak upewnić się, że nasze dziecko bezpiecznie dojedzie na obóz, czy kolonie? Policjanci z Olsztyna wznawiają kontrole busów i autokarów przy stadionie Stomilu. Jak mówi podkomisarz...

Zamknij
RadioOlsztynTV