Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konstytucja biznesu w praktyce. Narada ekspertów w Olsztynie

Fot. M. Kwiatkowska

Czy konstytucja biznesu działa w praktyce? Zastanawiali się nad tym w Olsztynie przedsiębiorcy, przedstawiciele otoczenia biznesu i eksperci.

Tak zwana konstytucja biznesu, to przyjęty w 2018 roku pakiet pięciu ustaw zmieniających polską rzeczywistość biznesową.

Ich wprowadzenie było reformą polskiego prawa gospodarczego, korzyść ma tu nie tylko przedsiębiorca, ale i konsument. Zwykły konsument jest klientem przedsiębiorcy, czy to w usługach, czy w handlu. Jeżeli są stabilne warunki prowadzenia działalności gospodarczej, mogą powstawać nowe firmy, jest konkurencja. Wówczas ceny są najniższe z możliwych, a jakość najwyższa z możliwych. Jeśli gospodarka dobrze działa zawsze korzysta na tym konsument.

– mówił stojący na straży konstytucji biznesu rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz.

00:00 / 00:00

Przedsiębiorcy podkreślają, że z ich punktu widzenia jedną z najważniejszych, w konstytucji biznesu, jest zasada domniemania uczciwości przedsiębiorcy, która nakazuje administracji w sprawach karnych i skarbowych przesądzać na korzyść prowadzącego działalność, jeśli brakuje niepodważalnych dowodów winy dokonania przestępstwa karno skarbowego.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/akt.tek

Więcej w Olsztyn, przedsiębiorca, biznesmen
Kto ma zarządzać nową halą Urania? Zdania są podzielone

Do tej pory halą Urania, jak wszystkimi miejskimi obiektami sportowymi, zarządzał Ośrodek Sportu i Rekreacji, a więc jednostka podległa bezpośrednio urzędowi miasta. Teraz jednak ratusz chce,...

Zamknij
RadioOlsztynTV