Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konrad Bukowiecki o atakach w Christchurch: Panuje tutaj wielkie spustoszenie, strach i konsternacja

fot.: Pawel Skraba, Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski

Według informacji nowozelandzkiej policji, w atakach terrorystycznych na dwa meczety w Christchurch na wschodzie kraju zginęło 49 osób, a 48 jest rannych. W tym samym mieście przebywa obecnie kulomiot AZS-u UWM Olsztyn – Konrad Bukowiecki, który wystartował kilka dni temu w konkursach lekkoatletycznych.

Aktualny wicemistrz Europy przyznał, że na miejscu panuje wielkie spustoszenie:

My mieszkamy poza centrum, więc ja byłem bezpieczny w domu. Najgorsze jest jednak to, że mogłem być w tym miejscu. Tutaj panuje wielkie spustoszenie, strach i konsternacja ludzi. Wydaje mi się, że jest to pierwsza tego typu taka sytuacja w Nowej Zelandii.

00:00 / 00:00

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern powiedziała, że był to atak terrorystyczny. Zatrzymano cztery osoby: trzech mężczyzn i kobietę. Jednemu z napastników postawiono zarzut morderstwa i jutro ma on stanąć przed sądem.

W całym kraju wprowadzony został najwyższy stopień zagrożenia. Przestrzeń powietrzna nad Christchurch pozostanie zamknięta do odwołania.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w AZS UWM Olsztyn, terroryzm, Atak, Konrad Bukowiecki
Rezerwy AZS-u UWM Olsztyn przegrywają w półfinale play-off II ligi. „Wierzę, że w meczach u siebie szala przesunie się na naszą korzyść”

2:0 dla BAS-u Białystok. Niestety taki jest stan rywalizacji Play-Off siatkarskiej 2. ligi po dwóch meczach półfinałowych rezerw AZS-u UWM Olsztyn. Młodzi Akademicy w pierwszym spotkaniu...

Zamknij
RadioOlsztynTV