DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Koniec przygody olsztyńskiego Stomilu z Pucharem Polski

Kibice Stomilu Olsztyn. Fot. archiwum RO

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn przegrał u siebie z drużyną z ekstraklasy Śląskiem Wrocław 1:5 w meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski.

Oczekiwania były duże. Ostatecznie skończyło się na wysokiej porażce na własnym stadionie z ekstraklasowym Śląskiem 1:5 (1:3). Od początku spotkania nie było wątpliwości, która z drużyn występuje w wyższej klasie rozgrywkowej. O ćwierćfinał Śląsk zagra ze zwycięzcą czwartkowego (13.08) meczu Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Bramki dla Śląska Wrocław zdobyli Piotr Celeban (7 minuta), Kamil Biliński (13 minuta), Peter Grajciar (26 minuta), Flávio Paixão (76 minuta) i Mateusz Machaj (92 minuta).

Honorowego gola dla Stomilu Olsztyn strzelił w 22 minucie Rafał Remisz.

Nie zawiedli kibice, którzy do ostatniego miejsca wypełnili otwartą trybunę. Po raz pierwszy w historii na meczu na olsztyńskim stadionie Stomilu zaprezentowano nocną oprawę stadionu.

(stomil olsztyn/bsc)

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn
Dziś Stomil zmierzy się ze Śląskiem Wrocław

Bilety wyprzedane zarówno na trybunach dla miejscowych kibiców, jak i w sektorze gości. Dziś (12 sierpnia) o 19.45 w Olsztynie wielkie piłkarskie święto. W 1/16 finału...