Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec lotów z Szyman do Warszawy

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

W tym tygodniu kończy się umowa lotniska Olsztyn Mazury w Szymanach na loty do Warszawy.

Zarząd portu pozytywnie ocenił 3 miesiące współpracy z LOT. Z połączeń ze stolicą korzystały przede wszystkim rodziny z dziećmi, które spędzały wakacje na Mazurach. Drugą grupą byli podróżni lecący z Mazur do Warszawy, by tam przesiąść się na kolejne połączenia.

Na razie nie wiadomo, czy w przyszłym roku na wakacje ponownie uruchomione zostaną połączenia na tej trasie. Lotnisko uzależnia to od decyzji narodowego przewoźnika.

Lotnisko w Szymanach działa od 20 stycznia. Realizowane są z niego połączenia międzynarodowe do Londynu (Luton), Monachium i Berlina oraz loty krajowe do Krakowa i Wrocławia. Od listopada dojdzie drugie połączenie z Londynem, tym razem z lotniskiem Stansted. Władze lotniska zakładają, że do końca roku z portu skorzysta ponad 30 tysięcy pasażerów.

Zakończona na początku tego roku rozbudowa dawnego powojskowego lotniska w Szymanach kosztowała ponad 204 miliony złotych i w 76 procentach została sfinansowana z unijnych pieniędzy. Powstała też trasa łącząca lotnisko z drogą wojewódzką nr 57.

 

(bsc za pap)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, port lotniczy, Szymany
Lotnisko w Szymanach obsłużyło już 10 tysięcy pasażerów

Port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach obsłużył 10-tysięcznego pasażera. Mija pół roku od otwarcia lotniska. Tym szczególnym pasażerem była kobieta, która przyleciała dziś (7 lipca) do Szyman...

Zamknij
RadioOlsztynTV