Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec budowy odcinka S7 na Warmii i Mazurach. Most nad Kanałem Pauzeńskim oddano do użytku

Fot. GDDKiA w Olsztynie

Kierowcy mogą już bez problemów jeździć mostem nad Kanałem Pauzeńskim w Ostródzie. Oficjalnie oddano go dziś do użytku. Uroczystość zwieńczyła budowę S7 na Warmii i Mazurach – od Elbląga do granicy z województwem mazowieckim.

Dzięki takim inwestycjom nasz region jest coraz lepiej skomunikowany, a kolejne prace cały czas trwają – dodaje wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.

00:00 / 00:00

Można powiedzieć, że to jest zwieńczenie pracy na tych sąsiednich odcinkach. Trzeba wspomnieć, że w tej chwili na terenie Warmii i Mazur to jest ponad 140 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S7, ale także S51 obwodnica Olsztynka, czy droga numer 16 koło Ostródy – docelowo S5.

– wyjaśnia dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Nicewicz.

Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz liczy na poprawę bezpieczeństwa na tej trasie: – Złą sławą cieszyła się stara „siódemka”, która pochłonęła wiele istnień ludzkich.

Były wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit w zakończonej inwestycji widzi natomiast szanse na rozwój gospodarczy naszego regionu.

Wszystkie miejscowości, które są w pobliżu S7 – zaczynając od Nidzicy, tam otwierają się nowe firmy. Działa tam aktywnie specjalna strefa ekonomiczna. Do tego też Olsztynek i wielka inwestycja firmy handlującej odzieżą.Także w Ostródzie rozwijają się lokalnie działające firmy, które pokazują, że tu jest ogromny potencjał.

Podczas oficjalnych uroczystości oddania mostu do użytku uroczyście odsłonięto na nim tablicę, która uchwałą ostródzkiej Rady Miejskiej nadała mu nazwę „Most Niepodległości”. A ten, oprócz tego, że jest częścią drogi ekspresowej nad jeziorem Pauzeńskim, ma też pełnić rolę przejścia dla zwierząt.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, most, S7, Kanał Pauzeński
Dziś uroczyste otwarcie mostu nad Kanałem Pauzeńskim w Ostródzie na ekspresowej S7

Oznacza to całkowite zakończenie budowy odcinka S7 na Warmii i Mazurach od Elbląga do granicy województwa mazowieckiego. Do tej pory oddany był tylko jeden pas ruchu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV