Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konflikt sędziów z prezesem Sądu Rejonowego w Olsztynie

Sędziowie Sądu Rejonowego w Olsztynie domagają się rezygnacji prezesa sądu – Macieja Nawackiego. Prezes Nawacki nie zgodził się na zwołanie zebrania sędziów w trybie pilnym.

Uprawniona liczba wnioskodawców zgłosiła się w tej sprawie do prezesa Sądu Rejonowego we wtorek, a zebranie miało odbyć się dziś – poinformowała w specjalnym oświadczeniu rzeczniczka sędzia Agnieszka Żegarska.

Sędziowie zebrali się dziś o 14.00 licznie w holu przed gabinetem prezesa – w ich imieniu mówiła sędzia Żegarska. Podała, że podczas zebrania planowano podjąć trzy uchwały.

Sędzia Żegarska nie poinformowała o ewentualnych, innych działaniach, które mogą podjąć sędziowie z olsztyńskiej rejonówki, bo – jak powiedziała – nie od tego jest funkcja rzecznika, którą pełni.

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie w odpowiedzi na protest mówił, że zebranie sędziów nie ma uprawnień do odnoszenia się do spraw indywidualnych.

00:00 / 00:00

Pytany o rezygnację z funkcji wiceprezesów sądu, Maciej Nawacki odpowiedział:

W mojej ocenie oboje nie chcieli uczestniczyć w nagonce, jaka się teraz odbywa na mnie. Nie dziwię im się.

00:00 / 00:00

Natomiast w kwestii dymisji prezes Nawacki mówił:

Zostałem powołany na kadencję czteroletnią, bezstronnie i niezależnie od środowiska sędziowskiego. Nie ma podstaw do dymisji.

00:00 / 00:00

fot. Przemysław Getka

 

Autor: K. Grabowska/M. d’Obyrn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konflikt, sędzia, rezygnacja, video, Agnieszka Żegarska
Do olsztyńskiego sądu wpłynął wniosek o uchylenie postanowienia nakazującego przedstawienie list poparcia do KRS

Kancelaria Sejmu skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o uchylenie postanowienia nakazującego przedstawienie zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa -...

Zamknij
RadioOlsztynTV