Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odlot żurawi czyli terminal

Wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Witold Wróblewski przedstawia koncepcję architektoniczną terminala pasażerskiego lotniska w Szymanach.

„Odlot Żurawi” tak nazywa się projekt terminala lotniska w Szymanach, który wygrał konkurs rozpisany przez samorząd województwa.

Na konferencji zorganizowanej w Szczytnie wicemarszałek województwa Witold Wróblewski mówił o ogromnym zainteresowaniu tą inwestycją. Konkursem interesowało się 270 firm. Do rywalizacji stanęło ich mniej, ale i tak rozstrzygniecie konkursu wymagało dużo pracy.

Po tym jak samorząd na drodze sądowej odzyskał teren lotniska od spółki Port Lotniczy Mazury wiceminister Skarbu Urszula Pasławska jest przekonana, że teraz nic nie powstrzyma inwestycji.

Modernizacja lotniska w Szymanach ma kosztować 200 mln. zł. Oprócz terminala wydłużony zostanie do 2,5 km. pas startowy i zainstalowane będą nowoczesne urządzenia nawigacyjne ułatwiające pilotom start i lądowanie. Budowa portu ma się zakończyć w połowie 2015 roku. (kk/as)

Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego nt. lotniska w Szymanach:

00:00 / 00:00

Podczas wizyty w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Szczytnie wiceminister skarbu spotkała się też z przedstawicielami trzech firm. Ma to być początek debaty o potrzebach warmińsko – mazurskich przedsiębiorców. A ci zgodnie podkreślali, że głównym problemem jest trudny dojazd do Strefy, natomiast dużym wsparciem dla nich było dobre uzbrojenie terenu i pomoc publiczna jaką dostali na początku prowadzenia działalności

Zdjęcia z wizyty Urszuli Pasławskiej w SSE w Szczytnie:

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Szymany, Slider
Młode wilki w warmińskich lasach

  W Nadleśnictwie Korpele koło Szczytna leśnicy natrafili na 5 młodych wilczków. Szczenięta miały zaledwie 3-4 dni i leżały w niewielkim zagłębieniu pod drzewem niedaleko ruchliwej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV