Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koncert Stanisława Soyki

Stanisław Soyka wystąpił w 1 sierpnia w Olsztyńskim Amfiteatrze. Wspólnie ze swoją formacją „Soyka Collective” zaprezentował utwory z płyty „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, która poświęcona jest twórczości Czesława Niemena.

Stanisław Soyka – wokalista jazzowy, pianista, gitarzysta, skrzypek i kompozytor. Ukończył Podstawową Szkołę Muzyczną I stopnia w Gliwicach, gdzie uczył się gry na skrzypcach. Swoją naukę kontynuował w Liceum Muzycznym w Katowicach. Następnie studiował na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, na kierunku aranżacji i kompozycji.

Nagrał ponad 30 albumów. Współpracował między innymi z Anną Marią Jopek, Wojciechem Karolakiem czy Grzegorzem Turnau. Wystąpił w Watykanie na koncercie z okazji imienin papieża Jana Pawła II, śpiewając przed nim część utworów z płyty, którą skomponował na podstawie „Tryptyku rzymskiego” Jana Pawła II. (mszcz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, koncert
Nie tylko Spotkania Zamkowe

Choć hasło „Śpiewajmy Poezję” kojarzy nam się przede wszystkim z zamkowym dziedzińcem w Olsztynie, miejsc zaczarowanych magią łączenia literackiego słowa z muzyką na Warmii i Mazurach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV