Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koncepcja połączenia olsztyńskiego szpitala miejskiego i uniwersyteckiego według profesora Wojciecha Maksymowicza

Pomysłodawcą połączenia szpitali jest profesor Wojciech Maksymowicz

Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego chce podjąć działania zmierzające do połączenia olsztyńskiego szpitala miejskiego ze szpitalem uniwersyteckim.

Pomysłodawcą takiego rozwiązania jest profesor Wojciech Maksymowicz, twórca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i inicjator Wydziału Medycznego na uniwersytecie w Olsztynie.

Naukowiec chciał zaprezentować swoją wizję w środę (28 czerwca) na ostatniej przed wakacjami, sesji rady miasta Olsztyna. Wojciechowi Maksymowiczowi nie udzielono jednak głosu, wobec czego zwołał dziś (29 czerwca) konferencję prasową. Poprzez media profesor postanowił poinformować radnych o koncepcji połączenia szpitali z rozbudową włącznie i o możliwościach finansowania tego przedsięwzięcia.

Pieniądze miałyby pochodzić z rządowego programu centralnych inwestycji. Według profesora Maksymowicza do rozbudowy wystarczyłaby kwota 300 milionów złotych. Dzięki temu szpitale: miejski i psychiatryczny oraz nowe kompleksy z najnowocześniejszym wyposażeniem i salami 1 lub 2-łóżkowymi mogłyby służyć mieszkańcom Olsztyna już za 4 lata.

Zdaniem Patryka Pulikowskiego z biura prasowego Urzędu Miasta w Olsztynie, koncepcja Wojciecha Maksymowicza powinna być poszerzona o placówki, którymi zarządza marszałek województwa, czyli np. o szpital wojewódzki. Rzecznik deklaruje jednocześnie, że miasto jest gotowe do rozmów.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Konferencja prasowa Wojciecha Maksymowicza. Fot. D. Grzymska

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie

Miejski Szpital Zespolony im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie

(DGrzymska/APodbielska/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, służba zdrowia, szpitale, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, szpital miejski w Olsztynie
Więzienie
Komornik z Działdowa nie uniknie odpowiedzialności i zostanie doprowadzony do więzienia

Wracamy do głośniej sprawy komornika zDziałdowa, który za bezcen sprzedał majątek lokalnego przedsiębiorcy. Sebastiana Sz. w lutym usłyszał prawomocny wyrok 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Mężczyzna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV