Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Komorowski poparł olsztyńskich kandydatów Platformy. Były prezydent skomentował wypowiedź Wałęsy o wycofaniu poparcia dla PO

Fot. A.Piedziewicz

Bronisław Komorowski ironicznie wypowiedział się o słowach Lecha Wałęsy na temat wycofania poparcia dla Koalicji Obywatelskiej.

Były prezydent Lech Wałęsa na swoim profilu w mediach społecznościowych napisał, że prosi PO o zwolnienie z danego publicznie słowa, że będzie głosował na Platformę. Dodał, że chce wesprzeć lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Bronisław Komorowski, poproszony o komentarz do tych słów podczas wizyty w Olsztynie, odpowiedział z ironią:

Rozumiem, że pan prezydent przenosi się do Krakowa, bo o ile wiem, Kosiniak-Kamysz kandyduje w Krakowie? Ja popieram Koalicję Obywatelską.

Do wpisu Lecha Wałęsy odniósł się także poseł PO Janusz Cichoń, „jedynka” na olsztyńskie liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Myślę, że to jest wynik analizy tego, co dzieje się, jeśli chodzi o sondaże, z których wynika, że PSL może do parlamentu nie wejść. A to przysporzy korzyści tylko PiS-owi.

00:00 / 00:00

Podczas olsztyńskiego spotkania Bronisław Komorowski poparł olsztyńskich kandydatów PO – startującego do Senatu Jarosława Słomę oraz osoby kandydujące do Sejmu.

Robię to z głębokim przekonaniem, także na rzecz mojego druha Jarka Słomy, jak i na rzecz obecnych posłów i osób, które zdecydowały się kandydować w tych ważnych dla Polski wyborach. Dzisiaj decyduje się przyszłość Polski

– podkreślił były prezydent.

Bronisław Komorowski odniósł się także do przedwyborczych sondaży, pokazujących zdecydowaną przewagę Prawa i Sprawiedliwości. ”

Radziłbym PiS-owi nie dzielić skóry na niedźwiedziu zbyt wcześnie. W moim przekonaniu i z mojego odczytania sondaży wynika jedno: szanse są absolutnie wyrównane. Jeśli by zsumować głosy na opozycję demokratyczną i głosy na koalicję rządzącą, to są bardzo zbliżone do siebie te wyniki.

00:00 / 00:00

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRIS wynika, że PiS w wyborach do Sejmu może liczyć na 45,1 procent głosów, Koalicja Obywatelska 24,5 procent, Lewica 12,6 procent, PSL 5,6 procent, a Konfederacja 3,8 procent głosów. Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę.

Fot. A.Piedziewicz

Fot. A.Piedziewicz

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PO, Bronisław Komorowski, Koalicja Obywatelska
O taśmach Sławomira Neumanna, umowie na przekop Mierzei Wiślanej i podatku PIT. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Gospodarzem audycji publicystycznej My, Wy, Oni był Marek Lewiński. Z zaproszenia do studia skorzystali: Zbigniew Ziejewski - Polskie Stronnictwo Ludowe Dariusz Frejnik - Kukiz'15 Mirosław Pampuch...

Zamknij
RadioOlsztynTV