Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolumny wojskowe na drogach regionu. Zaczynają się ćwiczenia Saber Strike 24

Fot. 16. Dywizja Zmechanizowana

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych ostrzega przed zwiększonym ruchem na polskich drogach. Będą się na nich pojawiać się kolumny pojazdów wojskowych, które mają uczestniczyć w ćwiczeniach Saber Strike.

W próbach wojskowych ma uczestniczyć prawie 5 tys. żołnierzy. Transporty zmierzają w kierunku wschodnim, gdzie m.in. na poligonie w Bemowie Piskim rozpoczną ćwiczenia koordynacji wsparcia ogniowego oraz inne szkolenia integrujące zaawansowane uzbrojenie NATO.

Na polskich drogach znajdą się m.in. niemieckie i amerykańskie wozy opancerzone i ciężarówki przewożące sprzęt wojskowy. W ramach szkolenia Saber Strike 24 w polskich bazach będą też stacjonować m.in. amerykańskie śmigłowce.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych RP przekazało, że do 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku dotarły już śmigłowce AH-64E Apache, które będą uczestniczyć w ćwiczeniach.  W ramach Saber Strike 24 nie zabraknie też działań z wykorzystaniem czołgów. Na poligonie w Bemowie Piskim będą szkolić się żołnierze z 15. Brygady Zmechanizowanej wraz z 2. Pułkiem Kawalerii Armii USA.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w ćwiczenia wojskowe, kolumny wojskowe
Największe ćwiczenia wojsk NATO od czasów zimnej wojny. Biorą w nich udział żołnierze z regionu

Rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe Dragon 24. To polska część manewrów Steadfast Defender 2024. Według ekspertów są to największe ćwiczenia wojsk od czasów zimnej wojny. W serii...

Zamknij
RadioOlsztynTV