Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolizja 8 aut na jednym z głównych skrzyżowań w Olsztynie. Policja ustaliła kto zawinił

Fot. KMP Olsztyn

W Olsztynie doszło do kolizji 8 aut, którymi w sumie jechało 13 osób. Nikt nie został ranny. Do zdarzenia doszło przed 13.00 na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego z Pstrowskiego.

Wiemy już kto zawinił – mówi rzecznik olsztyńskiej policji podkomisarz Rafał Prokopoczyk z biura prasowego komendy miejskiej policji w Olsztynie.

Policjanci, podczas wyjaśniania przyczyn okoliczności zdarzenia, ustalili że sprawcą kolizji drogowej jest kierowca karetki. Mimo używania sygnałów uprzywilejowania wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Zderzył się w pierwszej kolejności z taksówką, po czym wjechał w samochody stojące na przeciwnym pasie ruchu i oczekujące na możliwość kontynuowania jazdy.

00:00 / 00:00

31-letni kierowca przyznał się do winy. Został ukarany mandatem w kwocie pól tysiąca złotych i otrzymał 6 punktów karnych.

Wszyscy kierowcy – uczestnicy karambolu byli trzeźwi. W miejscu zdarzenia nie ma już utrudnień.

 

Fot. KMP Olsztyn

Fot. KMP Olsztyn

Fot. KMP Olsztyn

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Piasecka/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, kolizja
Usunięto awarię sieci ciepłowniczej w Olsztynie

Mieszkańcy Olsztyna, szczególnie południowych dzielnic, mają już ciepłą wodę i grzejniki. Usunięta została awaria sieci ciepłowniczej. Jak powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Magdalena...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV