Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kolejny sukces Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM

Fot. Sławomir Ostrowski

Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego otrzymał najwyższą notę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Jako jedyny w Polsce może poszczycić się wyróżniającą oceną instytucjonalną w dziedzinie nauk biologicznych. To już kolejny sukces tego wydziału. W lutym dostał uprawnienia do doktoryzowania na kierunku biotechnologia. Ocena komisji akredytacyjnej dotyczy wydziałów i instytutów uczelni oraz jakości kształcenia na studiach doktoranckich i podyplomowych.

Jak powiedział dziekan Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM prof. Tadeusz Kamiński, aby ją otrzymać trzeba spełnić co najmniej dwa warunki. W tym przypadku było to wpisanie się w strategię rozwoju uczelni i przestrzeganie wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia. Współautorem koncepcji rozwoju wydziału jest jeden z jego wcześniejszych dziekanów, prof. Ryszard Górecki, a jednym z najważniejszych celów było uzyskanie statusu wydziału badawczego.

Wydział Biologii i Biotechnologii UWM, jako jedyny w kraju, w dziedzinie nauk biologicznych, dostał też wyróżnienie komisji akredytacyjnej za badania naukowe.

Prof. Tadeusz Kamiński 

Dbamy o jakość kształcenia, zasięgamy opinii studentów, doktorantów i instytucji zewnętrznych. Mamy dobry kontakt ze szkołami, prowadzimy zajęcia dla szczególnie uzdolnionych uczniów i kontynuujemy akcję „Wypożycz naukowca”(…). Wydział planuje rozwijanie badań z dziedziny biotechnologii i jak najlepsze wykorzystywanie unijnych grantów. Być może uruchomione zostaną anglojęzyczne studia doktoranckie (…)

Instytucjonalna ocena wyróżniająca jest przyznawana na 8 lat. Daje ona wydziałowi prawo ubiegania się o dodatkowe dofinansowanie przez 3 lata. W pierwszym roku może to być suma do miliona złotych. W 2013 roku instytucjonalną ocenę pozytywną PKA dostały także Wydziały Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz Nauki o Żywności UWM.

(kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, uniwersytet, Polska Komisja Akredytacyjna
Uniwersyteckie laboratoria otwarte dla licealistów z Rybna

Licealiści z Rybna, w powiecie działdowskim, będą się uczyć w laboratoriach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Umożliwia to umowa podpisana między dyrektorem szkoły a prorektorem do spraw...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV