Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni weterani z regionu dołączają do grona zaszczepionych

Fot. WOT

Do grona zaszczepionych osób dołączają weterani z Warmii i Mazur. W rejestracji na szczepienie oraz w dotarciu do punktu szczepień pomagają im żołnierze z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi sprawdzają też samopoczucie kombatantów po pierwszej dawce szczepionki. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego żołnierze WOT opiekują się około 60 kombatantami. Często są to osoby samotne i schorowane, mające problemy w samodzielnym poruszaniu się. Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 11 osób. Pozostali czekają jeszcze na swoją kolej.

W tym tygodniu pierwsza z zaszczepionych kombatantek z Lidzbarka Warmińskiego przyjmie już drugą dawkę szczepionki. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej na Warmii i Mazurach pod swoją opieką mają prawie 60 kombatantów. Mieszkają oni m.in. w Elblągu, Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie, Morągu oraz Ostródzie.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, weterani, terytorialsi
Ponad 54 tys. osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Najwięcej w Olsztynie

W woj. warmińsko-mazurskim ostatniej doby zaszczepiono 250 osób, z czego większość, bo 238 chętnych, w Olsztynie. Po 6 osób zaszczepiono w powiecie olsztyńskim i braniewskim –...

Zamknij
RadioOlsztynTV