Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni strażacy odebrali promesy na nowe wozy ratownicze

Promesę na 550 tysięcy złotych otrzymała gmina Elbląg na kupno wozu strażackiego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakowie.

Takie wsparcie jest dla nas bardzo ważne – przyznaje wójt gminy Elbląg Zygmunt Tucholski.

Nasza gmina jest zagrożona powodzią. Nowoczesny sprzęt dla straży pożarnej jest niezbędny. Ważne żebyśmy pozyskiwali nowe narzędzia, nowe urządzenia i nowe wozy bojowe.

00:00 / 00:00

Promesę na kupno wozu strażackiego dla OSP Jegłownik otrzymała także gmina Gronowo Elbląskie. Dodatkowo na kupno wozów strażackich dla OSP zabezpieczono środki centralne mówi Łukasz Kochan komendant Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

To wzmacnia i zwiększa potencjał ratowniczy jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu. Zabezpieczono środki finansowe dla jednostek OSP w Jegłowniku i Nowakowie.

00:00 / 00:00

Każdy z samochodów ratowniczo-gaśniczych ma kosztować około 800 tysięcy złotych.

W tym roku nowe wozy strażackie w powiecie elbląskim otrzymała już OSP Tolkmicko oraz OSP Krzewsk. Część pieniędzy do tej inwestycji dołożyło starostwo powiatowe w Elblągu.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, strażacy, Nowakowo, Ochotnicza Straż Pożarna
Czy elbląscy strażacy jeszcze w tym roku przeniosą się do nowej siedziby?

Nowoczesna strażnica przy ulicy Łęczyckiej już stoi. Wymaga prac wykończeniowych wewnątrz oraz zagospodarowania terenu wokół niego, łącznie z budową wjazdów. Udało się wyłonić wykonawcę, który będzie...

Zamknij
RadioOlsztynTV