Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne złoto Kroczaka

Aleksander Kroczok

Nie ma bardziej wszechstronnego zawodnika niż Aleksander Kroczak!

Miesiąc temu zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Teraz zwyciężył w swojej kategorii wagowej w takich samych zawodach, ale.. w stylu wolnym.

Jakby tego było mało, w ten weekend wystartuje w Mistrzostwach Polski seniorów w „klasyku”.

Reporterka Radia Olsztyn Karina Ośko zapytała zawodnika Budowlanych Olsztyn zapytała, jakie ma cele na te zawody, z kim przyjdzie mu walczyć i – na początek – czy trudno było zdobyć złoto w Krasnymstawie?

00:00 / 00:00

 

Mistrzostwa Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym – Kartuzy 2013 – wyniki i miejsca zawodników z Warmii i Mazur

Waga 50 kg
1. Grzegorz Rutkowski (Olimpijczyk Radom)
2. Sebastian Nowaczyk (Sobieski Poznań)
3. Sebastian Pigłowski (Junior Dzierżoniów)
3. Kamil Marczewski (KS 20 Łódź) .
……………………………………………………….
5. Piotr Świekatun (Budowlani Olsztyn)

Waga 55 kg
1. Mateusz Nowak (Orlik Wierzbica)
2. Dawid Kuczyński (Olimpijczyk radom)
3. Krystian Wika (Cartusia Kartuzy)
3. Marcin Wierzbicki (Warmia Lidzbark Warmiński)
……………………………………………….
7. Andrzej Iwański (Budowlani Olsztyn)

Waga 60 kg
1. Dawid Tejchman (Zagłębie Wałbrzych)
2. Krystian Szymczyk (GZKS Gorlice)
3. Piotr Kaliński (Sobieski Poznań)
3. Paweł Wojciechowski (Zdrowy Targówek)
…………………………….
5. Henryk Kmieciak (Budowlani Olsztyn)

Waga 66 kg
1.Michał Kośla (Olimpijczyk radom)
2. Mateusz Bernatem (AKS Piotrków Trybunalski)
3. Konrad Kośla (olimpijczyk Radom)
3. Amadeusz walczak (Zagłębie Wałbrzych)
…………………………….
5. Filip Sosnowski (Sokół Lubawa)

Waga 74 kg
1. Iwan Nylypiuk (AZS AWF Warszawa)
2. Grzegorz Serwa (Śląsk Wrocław)
3. Artur Solarek (Śląsk Wrocław)
3. Piotr Ołówko (Legia Warszawa)
………………………………..
5. Tomasz Ewertowski (Sokół Lubawa)
12. Piotr Wiśniewski (Warmia Lidzbark Warmiński)

Waga 84 kg
1. Krystian Formela (Cartusia Kartuzy)
2. Krzysztof Opara (Śląsk Wrocław)
3. Patryk Andersz (Sobieski Poznań)
3. Patryk Boniecki (Legia Warszawa)
……………………………………………….
11. Łukasz Reska (Budowlani Olsztyn)

Waga 96 kg
1. Aleksander Kroczak (Budowlani Olsztyn)
2. Mateusz Filipczak (Ceramik Krotoszyn)
3. Eryk Roszkowski (Cartusia Kartuzy)
3. Tomasz Ulewiński (Olimpijczyk Radom)
…………………………….
5. Dawid Zbutowicz (Warmia Lidzbark Warmiński)
14. Marcin Łukasik (Budowlani Olsztyn)

Waga 120 kg
1. Szymon Roszkowski (Cartusia Kartuzy)
2. Michał Kalinowski (Pogoń Ruda Śląska)
3. Artur Wroński (Morena Żukowo)
3. Daniel Grzejdziak (AKS Piotrków Trybunalski)
……………………………..
10. Grzegorz Sikora (Warmia Lidzbark Warmiński)

Klasyfikacja klubów
1. Olimpijczyk Radom – 72
2. Cartusia Kartuzy – 54
3. Sobieski Poznań – 44
4. Śląsk Wrocław – 35
5. AKS Piotrków Trybunalski – 33
6. Budowlani Olsztyn – 30
………………………..
10. Warmia Lidzbark Warmiński – 15
14. Sokół Lubawa – 12

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zapasy, mata
Olsztyn doczekał się Mistrza Polski w zapasach!

Mamy złoto Mistrzostw Polski Juniorów! W Kartuzach, gdzie rozgrywane były zawody zapaśników walczących w stylu klasycznym, na najwyższym stopniu podium stanął Aleksander Kroczak z Budowlanych Olsztyn....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV