Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne zatrucie tlenkiem węgla w regionie. Rodzina trafiła do szpitala

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, trafiło w nocy do szpitala w Mrągowie po podtruciu tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło przed pierwszą w nocy w jednym z mieszkań przy ulicy Młynowej.

– Członkowie rodziny poczuli się źle. Wszyscy o własnych siłach wyszli z mieszkania, po czym wezwano strażaków – relacjonuje starszy kapitan Jakub Tutka ze straży pożarnej w Mrągowie.

To były cztery osoby – dwójka dorosłych i dwoje dzieci w wieku 8 i 13 lat. Zostały zabrane na obserwację do szpitala. Nasze urządzenia wskazały bardzo wysokie stężenie.

00:00 / 00:00

Jak podała straż pożarna, wszyscy byli przytomni. Według wstępnych ustaleń strażaków, tlenek węgla ulatniał się z wadliwego piecyka grzewczego w łazience.

To kolejna interwencja warmińsko-mazurskich strażaków związana z zatruciem czadem. Kilka tygodni temu w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarł 71-letni mieszkaniec Szczytna.

Strażacy przypominają, że warto zaopatrzyć się w czujniki czadu. Pamiętajmy, że takie urządzenia trzeba montować w odpowiednich miejscach i powinni to robić specjaliści. Tlenek węgla nazywany jest cichym zabójcą, bo go nie czuć i nie widać. Objawy zatrucia to m.in. bóle głowy, płytki oddech, obniżenie ostrości widzenia czy utrata przytomności.

Autor: B. Gajlewska/P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, czad, zatrucie
Nad regionem przeszły wichury. Strażacy interweniowali ponad 300 razy

Energetycy usunęli większość awarii po wczorajszych wichurach. Bez prądu pozostaje jeszcze 145 odbiorców w okolicach Ełku - podał dyżurny wydziału zarządzania kryzysowego warmińsko-mazurskiego wojewody. W szczytowym...

Zamknij
RadioOlsztynTV