Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Kolejne uzdrowisko w regionie? „Brakuje nam jeszcze szpitala”

fot. Przemysław Getka

Lidzbark Warmiński będzie się starał o status uzdrowiska. W połowie roku miasto planuje oddać do użytku dom zdrojowy z tężniami, torem wysiłkowym, pijalnią wód i promenadą.

Będzie to element większej inwestycji, dzięki której Lidzbark będzie miał szansę stać się uzdrowiskiem. Budowa domu zdrojowego jest na półmetku. Władze miasta oceniają, że w lipcu uda się oddać go do użytku – powiedział burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

Będzie grota solna, pijalnia wód zdrowotnych, gabinety lekarskie, rehabilitacyjne i sala główna gdzie będzie można odpoczywać przy małych tężniach. Na zewnątrz powstanie przygotowany do wypoczynku taras nad samą wodą.

00:00 / 00:00

Koszt wybudowania Domu Zdrojowego razem z torem wysiłkowym, promenadami oraz uzbrojeniem to 17 milionów złotych. Teraz samorząd czeka na inwestorów prywatnych, którym udostępnia teren, a którzy mogliby zbudować tam również hotele i SPA.

To następny etap infrastruktury uzdrowiskowej. Teraz czekamy na inwestorów. Mam nadzieję, że szybko wybudowane zostaną różnego rodzaju ośrodku, hotele, SPA.

00:00 / 00:00

Jak przyznaje burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, to jednak nie wystarczy, by wnioskować do Ministerstwa Zdrowia o status uzdrowiska. Potrzebny jest jeszcze szpital uzdrowiskowy, który świadczyłby specjalistyczne usługi. Inwestor właśnie zaczyna budowę. Jeśli skończy ją w tym roku władze samorządowe będą mogły wysłać wniosek do ministra zdrowia.

Brakuje nam zakładu przyrodo-leczniczego czy też szpitala uzdrowiskowego, a wiec możliwości świadczenia usług uzdrowiskowych. Czekamy na prywatnego inwestora, który na dniach zacznie budowę zakładu przyrodo-leczniczego (…)

00:00 / 00:00

Burmistrz ocenia, że Lidzbark mógłby stać się uzdrowiskiem w przyszłym roku.

fot. Łukasz Sadlak

Autor: J. Golon
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uzdrowisko, lekarz, szpital, Lidzbark Warmiński, tężnie, inwestycja, rehabilitacja, pijalnia wód, dom zdrojowy, tor wysiłkowy, promenad, grota solna
Elbląskie szpitale z ograniczeniami, ale bez zakazu odwiedzin

Mimo zwiększonej liczby zachorowań na grypę i inne infekcje wirusowe elbląskie szpitale nie wstrzymały odwiedzin u swoich pacjentów. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu od czasu...

Zamknij
RadioOlsztynTV