Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne ognisko ptasiej grypy w województwie warmińsko-mazurskim. Sytuacja jest gorsza niż w ubiegłym roku

Służby weterynaryjne zlokalizowały 13. ognisko ptasiej grypy w regionie od początku  roku. To łącznie już ponad 3 razy więcej ognisk tej choroby na Warmii i Mazurach, niż rok temu w tym samym okresie.

Chorobę potwierdzono w Kiełpinach w powiecie działdowskim, w komercyjnym gospodarstwie – poinformowała Dorota Daniluk z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W tym roku ognisk ptasiej grypy jest więcej niż w latach minionych, do rozwoju choroby przyczyniła się pogoda. Jest chłodniej, niż przed rokiem, częściej występują opady, co powoduje dłuższe utrzymywanie się wirusa w środowisku.

00:00 / 00:00

Rok temu w Warmińsko-Mazurskiem ostatnie ognisko ptasiej grypy odnotowano w marcu, wtedy od początku roku wykryto tylko cztery ogniska w regionie. Obecnie, w drugiej połowie kwietnia, to już trzynaste. Służby weterynaryjne monitorują sytuację w powiecie działdowskim, gospodarstwo w Kiełpinach graniczy bowiem z inną fermą hodowlaną, co może spowodować przeniesienie wirusa.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oszuści internetowi atakują. Kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, chcąc zarobić dzięki inwestowaniu pieniędzy w internecie. Mieszkanka powiatu piskiego zainwestowała około tysiąca złotych. Wkrótce otrzymała telefon, że będzie mogła wybrać pieniądze...

Zamknij
RadioOlsztynTV