Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne niebezpieczne miejsca znikną z drogowej mapy Warmii i Mazur

W Dywitach powstanie ponad kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi krajowej nr 51. Fot. Łukasz Węglewski

Nowe inwestycje z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Jedną zainaugurowano w Dywitach, na drugą – w Giżycku – właśnie podpisano umowę.

W Dywitach powstanie ponad kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż drogi krajowej nr 51. Będzie tam chodnik, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe i kładka dla pieszych.

– To dla nas bardzo ważne. Na tej drodze ruch jest zawsze bardzo duży i jest to miejsce niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów. – podkreśla wójt Dywit Jacek Szydło.

Na Warmii i Mazurach na różnym etapie realizacji jest w tej chwili 39 projektów w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

– Za nieduże pieniądze jesteśmy w stanie znacznie podnieść bezpieczeństwo, niekiedy wręcz uratować życie ludzkie. – mówi wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Przemawia Jerzy Szmit – wiceminister infrastruktury i budownictwa. Obok Mirosław Nicewicz – dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA. Fot. Łukasz Węglewski

Dziś (06.05) podpisano także umowę na budowę ronda w Giżycku, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 59 i ulicy Świderskiej.
– Droga nr 59 jest dla nas bardzo ważna, bo szczególnie w sezonie, gdy most obrotowy jest zamykany dla ruchu samochodowego, droga nr 59 łączy dwie części miasta i jest też tranzytem wokół Giżycka. A samo rondo bardzo się przyda, bo na tym skrzyżowaniu często dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń. Liczymy też, że będzie to początek przebudowy całej obwodnicy Giżycka. – mówi burmistrz tego miasta Wojciech Iwaszkiewicz. Rondo ma być gotowe we wrześniu przyszłego roku. Wiceminister Jerzy Szmit zapewnia – to nie koniec. – Są podjęte decyzje, by ta nowa obwodnica Giżycka powstała w ciągu kilku lat, w formacie bezpiecznej, dwupasmowej jezdni.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Pobocze w Dywitach aktualnie nie jest dostosowane do ruchu pieszego. Fot. Łukasz Węglewski

(A.Piedziewicz/Ł.Węglewski)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity, Jerzy Szmit, Mirosław Nicewicz, Wojciech iwaszkiewicz
Wojciech Iwaszkiewicz: wysoki poziom nas nie przeraża, bo wciąż go trzymamy

Wysoki poziom nam nie przeszkadza, bo wciąż go trzymamy - tak w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn stan wody w mazurskich jeziorach skomentował burmistrz Giżycka, Wojciech...

Zamknij
RadioOlsztynTV